توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494637
ممنوعیت پرداخت وجه «خارج از صندوق» در بیمارستان‌ها/ مراقب اخاذها باشید
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۲
وزارت بهداشت در نامه‌ای خطاب به معاونت‌های درمان سراسر کشور بر اطلاع رسانی در خصوص « ممنوعیت پرداخت وجه خارج از صندوق» در بیمارستان‌ها بدنبال شروع برخی از قانون شکنی‌های جدید تاکید کرد.
 
به گزارش فارس، میردهقان مدیرکل دفتر نظارت و اعتبار بخشی  وزارت بهداشت در نامه‌ای خطاب به معاونت‌های درمان سراسر کشور بر اطلاع رسانی در خصوص « ممنوعیت پرداخت وجه خارج از صندوق» در بیمارستان‌ها بدنبال شروع برخی از قانون شکنی‌های جدید تاکید کرد.
در بخشی از نامه میردهقان آمده است:

«حسب پاره‌ای از گزارش‌ها و شکایات واصله افرادی با دسترسی و سو استفاده از اطلاعات شخصی پرونده بیماران و تماس با همراهان و نیز بحرانی جلوه دادن وضعیت سلامتی وی و با ادعای تامین داروی خاص ملزومات پزشکی، اعمال جرحی اورژانسی و... مبادرت به اخاذی و دریافت وجه از طریق گوناگون (از جمله معرفی خود بعنوان پزشک معالج و درخواست انتقال وجه از طریق عابر بانک) می‌نمایند لذا به منظور حفظ محرمانگی اطلاعات و پیشگیری از اتفاقات مذکور ضرورت دارد بیمارستان‌ها با اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم نسبت به حفظ و صیانت از این مهم برنامه‌ریزی و اقدام مناسب معمول دارند»
 
 
کلمات کلیدی : وزارت بهداشت + بیمارستان + سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.