توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 376656
تیم کین رسماً نامزد معاونت هیلاری کلینتون شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۱
تام کین، در گردهمایی اعضای حزب دموکرات آمریکا رسماً اعلام کرد که پیشنهاد هیلاری کلینتون برای همکاری با وی به عنوان شریک انتخاباتی را پذیرفته است.
به گزارش فارس، «تام کین»، رسماً به عنوان زوج انتخاباتی «هیلاری کلینتون»، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا معرفی شد.

وی این سمت را در سومین روز گردهمایی اعضای حزب دموکرات برای معرفی هیلاری کلینتون به عنوان نامزد این حزب پذیرفت.

رسانه‌های آمریکایی نوشته‌اند که دموکرات‌ها سناتور «تیم کین» از ایالت ویرجینیا را یک صدای طرفدار اسرائیل در کنگره می‌دانند.

با اینحال، «کین» به همراه برخی دیگر از نمایندگان کنگره، در ماه مارس ۲۰۱۵، سخنرانی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی علیه توافق هسته‌ای ایران در کنگره را تحریم کرد و در آن جلسه حضور نیافت.

کین همچنین در آن زمان،ضمن رد سخنرانی نتانیاهو، آن را تلاش برای تأثیرگذاری بر انتخابات پیش روی دانست و اعتراض کرد که جمهوری‌خواهان تلاش می‌کنند تا حمایت از تل‌آویو را به یک موضوع حزبی تبدیل کنند.

در آن زمان بود که «بلومبرگ» پیش‌بینی کرد که تصمیم کین برای تحریم سخنرانی نتانیاهو می‌تواند برای سال‌ها به گوش برسد.

پایگاه اسرائیلی «بریتبارت» نیز در اینباره گزارش کرده است، علیرغم آنکه کین مورد حمایت لابی یهودی «جی استریت» است، تا حد زیادی به دلیل مخالفت با بسیاری از سیاست‌های رژیم صهیونیستی، به عنوان یک ضداسرائیلی معروف است.

کین همچنین فردی بود که به «اطاله بررسی» (filibuster) دموکرات‌ها پیوست تا سنا نتواند لایحه «عدم حمایت از توافق هسته‌ای» را به رأی بگذارد، زیرا اگر این لایحه تصویب می‌شد، دیگر «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا نیز نمی‌توانست از حق وتو خود استفاده کند.

وی در بیانیه‌ای خود را «حامی قدرتمند توافق هسته‌ای با ایران نامید» و برجام را «بهبود چشمگیر در مقابل وضعیت کنونی» دانسته است.

کین در عین حال معتقد است که واشنگتن باید تحریم‌هاى یکجانبه علیه ایران را حفظ کند و به برخورد با فعالیت‌هاى منطقه‌اى ایران ادامه دهد.

کین با بیان اینکه واشنگتن مى‌تواند در صورت لزوم علیه ایران دست به اقدام نظامى بزند، گفته است که با این حال به نفع آمریکا و جهان است که مسائل به صورت دیپلماتیک حل شوند.

کین به همراه سناتور کریس مورفى طرحى را به سنا ارائه کرده‌اند که هدف از آن تمدید قانون تحریم‌هاى یکجانبه علیه ایران دستکم تا زمان «روز انتقال» برجام، یعنى حداقل ٨ سال دیگر است. قانون تحریمهاى یکجانبه واشنگتن علیه تهران پایان سال جارى منقضى مى‌شود.

با اینحال برخی گزارش‌ها از جمله پایگاه «فوروارد»، کین را یک گزینه طرفدار اسرائیل نامیده است که می‌تواند رأی‌دهندگان میانه‌رو یهودی را به عنوان یک هیلاری شماره ۲ خشنود کند.

این گزارش درباره معاون کلینتون، می‌نویسد: «کین به عنوان ستایش‌کننده توافق هسته‌ای ایران، هم می‌تواند مهماتی را به جنگ‌طلبان اسرائیلی دهد و هم در سخنرانی نتانیاهو در کنگره علیه برجام حضور نیابد.»

کین در خصوص عدم حضور در جلسه سخنرانی نتانیاهو در کنگره به فوروارد گفته بود: «من احمق نیستم. می‌دانم که عدم حضور در سخنرانی (نتانیاهو)، برخی از رفقای مرا خشمگین می‌کند و هزینه سیاسی برایم در پی خواهد داشت، اما شدیداً احساس می‌کنم که (این سخنرانی) به عنوان یک اصل مهم به شیوه‌ای کاملاً نامناسب صورت گرفته است».

کین که به عنوان رئیس کمیته ملی دموکرایتک فعالیت داشته، تاکنون چندین بار به سرزمین اشغالی سفر کرده و از تأمین بودجه سامانه «گنبد آهنین» و همچنین قانون همکاری استراتژیک اسرائیل-آمریکا حمایت کرده است.

کین تأکید کرده است که اگر به عنوان معاون رئیس‌جمهور آمریکا برگزیده شود، خواستار مشاهده تحرک در موضوع اسرائیل-فلسطینیان است.

این سناتور اهل ویرجینیا از آن جمله افرادی است که بر حمایت از رژیم صهیونیستی در سازمان ملل و گسترش روابط آمریکا با این رژیم تأکید دارد.

کین قبل از ورود به سنا، بعنوان شهردار «ریچموند»، فرماندار ایالت «ویرجینیا» و رئیس کمیته ملی دموکراتیک آمریکا فعالیت داشته است.

این سناتور ۵۸ ساله بعد از خدمت بعنوان یک مبلغ در «هندوراس» به زبان اسپانیولی مسلط شده است و حضور وی در کنار کلینتون می‌تواند به هیلاری در ایالت ویرجینیا که از ایالات تعیین کننده در انتخابات به حساب می‌آید، کمک کند.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا پائیز سال جاری برگزار می‌شود. در آمریکا رسم است که نامزدهاى ریاست جمهورى از آغاز فصل رقابت هاى بین حزبى، گزینه خود براى معاونت رییس جمهور را معرفى مى کنند. به این فرد زوج انتخاباتى گفته مى شود.
 
کلمات کلیدی : هیلاری کلینتون ، تیم کین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.