توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500350
آزادی چهار روحانی شیعه در بحرین
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۰
دولت بحرین چهار روحانی شیعه دیگر را پس از تحمل یک سال حبس به اتهام شرکت در تحصن بزرگ در مقابل منزل آیت‌الله عیسی قاسم رهبر شیعیان این کشور، از زندان آزاد کرد.

به گزارش فارس، شیخ «منیر معتوق»٬ سید«یاسین الموسوی»، شیخ «عماد الشعلة» و شیخ «عزیز الخضران» از روحانیون سرشناس بحرین که سال گذشته در پی مشارکت در تحصن در اطراف منزل آیت‌الله عیسی قاسم به تحمل یک سال  حبس محکوم شده بودند صبح امروز چهارشنبه پس از اتمام دوران محکومیتشان آزاد شدند.

روز دوشنبه نیز شیخ «علی ناجی» از روحانیون سرشناس که سال گذشته در پی مشارکت در تحصن مقابل منزل آیت‌الله عیسی قاسم به تحمل یک سال‌ حبس محکوم شده بود پس از اتمام دوران محکومیتش آزاد شد.

در پی اقدام نظام آل‌خلیفه به سلب تابعیت از آیت الله عیسی قاسم و محاکمه ایشان مردم بحرین سال گذشته به رهبری علمای بحرین در اطراف منزل ایشان در منطقه الدراز دست به تحصن زدند ، این تحصن مسالمت‌آمیز که حدود یکسال به طول انجامید خرداد امسال مورد هجوم نیروهای امنیتی آل‌خلیفه قرار گرفت و تمامی تحصن‌کنندگان و مدافعان آیت‌الله عیسی قاسم که بیش از 300 نفر بودند بازداشت شده و پنج نفر نیز به شهادت رسیدند.

در اولین ماه‌های این تحصن بسیاری از علمای بحرین به مراکز پلیس احضار شده و در دادگاه‌هایی فرمایشی به تحمل حبس‌های بلند مدت محکوم شدند.

از سوی دیگر جوانان انقلابی شهرک سماهیج در محکومیت محاصره تحمیلی بر منزل آیت‌الله عیسی قاسم، تظاهرات کرده و به نشانه ابراز خشم خود لاستیک‌های خودروها را آتش زدند.
 
کلمات کلیدی : روحانی شیعه+بحرین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.