توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 483125
حمله موشکی به کشتی جنگی اماراتی در ساحل یمن
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۶
در پی انتشار خبر حمله به یک کشتی جنگی ائتلاف تحت فرماندهی سعودی در ساحل یمن، فرماندهی ائتلاف امروز پنجشنبه اذعان کرد که یک فروند کشتی جنگی اماراتی در ساحل یمن هدف حمله موشکی قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری دولتی عربستان، فرماندهی ائتلاف تحت فرماندهی سعودی علیه یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد: یک کشتی اماراتی هنگام خروج از بندر المخاء یمن هدف یک فروند موشک هدایت شونده قرار گرفت که حوثی ها (جنبش انصار الله) یمن این حمله را انجام دادند.

این بیانیه مدعی آسیب ندیدن کشتی شد و افزود: در حمله موشکی به کشتی آسیبی نرسید و یک خدمه آن مجروح شد. این بیانیه تصریح کرد: پیگیری دقیق حادثه و پیگرد مجریان آن در جریان است.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن بامداد چهارشنبه یک کشتی جنگی ائتلاف تحت فرماندهی عربستان علیه یمن را در سواحل این کشور هدف قرار دادند. نیروی دریایی ارتش یمن دراین باره اعلام کرد: بامداد روز چهارشنبه یک کشتی جنگی ائتلاف را که در حال انجام اقدامات خصمانه در سواحل بخش المخاء در جنوب غربی استان تعز یمن بود، هدف قرار داده است.

یک منبع در نیروی دریایی یمن هدف قرار گرفتن کشتی جنگی متجاوزان در سواحل المخاء "با یک سلاح ویژه و پیشرفته" را تایید کرده بود.

وی افزود: این کشتی درحال اقدامات خصمانه در داخل آبهای منطقه ای یمن بود که هدف قرار گرفت.

این دهمین کشتی و ناوچه ائتلاف تحت فرماندهی سعودی علیه یمن است که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن آن را هدف قرار می دهند.

این نیروها همچنین تاکنون بیش از 10 قایق جنگی متجاوزان را نیز هدف قرار داده اند.

نیروهای دریایی ارتش یمن از جمله در 30 ماه ژانویه گذشته ناوشکن "المدینه" متجاوزان را در سوال غربی یمن هدف قرار داده بودند.
منبع: تسنیم
 
کلمات کلیدی : امارات، یمن،عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.