توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498742
سلطه امارات بر چاه‌های حیاتی نفت و گاز در جنوب شرق یمن
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۵
نیروهای اماراتی و شبه نظامیان موسوم به نیروهای نخبه شبوه روز جمعه بندر صادرات گاز بلحاف و تعدادی از چاههای نفتی در استان شبوه در جنوب شرق یمن را تصرف کردند.

العالم به نقل از منابع محلی خبر داد که نیروهای نخبه شبوه که مورد حمایت امارات قراردارند روز جمعه تسلط خود بر شهر عتق مرکز استان و نواحی نفت خیز عزان، رضوم ، العلقه ، جبان، الحوطه و بلحاف را که در اختیار نیروهای القاعده قرارداشت ، کامل کردند.

ناظران عقیده دارند که به دنبال اختلاف با دوحه و احتمال توقف صادرات گاز از جانب قطر، اماراتی ها تلاش می کنند نیاز خود به گاز طبیعی را از راه تسلط و بهره برداری از چاههای یمنی شبوه تامین کنند.

درهمین حال منابع یمنی تاکید می کنند امارات عملیات دراستان شبوه را بدون هماهنگی با رئیس جمهوری مستعفی و فراری عبدربه منصور هادی انجام داده  است که هم اکنون در ریاض به سر می برد.

منابع خبری غربی گزارش کردند که سرتیپ خالد العظمی، فرمانده نیروهای نخبه شبوه روز پنجشنبه گفته بود نیروهای نخبه شبوه در واکنشی نسبت به حمله های القاعده به ایست های بازرسی نظامی و امنیتی استان، عملیات نظامی جدیدی را آغاز کرده اند تا مواضع القاعده را بازپس بگیرند.

وی مدعی شد که این عملیات بخشی از تلاش ها برای مبارزه با تروریسم است که با پشتیبانی نیروهای ائتلاف عرب اجرا می شود.
 
کلمات کلیدی : امارات، یمن،عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.