نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 341401
کاهش معنا‌دار تجارت ایران و چین در سال ۹۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۵
تجارت ایران و چین در سال ۹۴ کاهش مشخصی داشته است به طوری که ارزش دلاری واردات از چین ۱۸ درصد و ارزش دلاری صادرات به این کشور ۲۳ درصد کاهش یافته است.
خبرگزاری تسنیم: تجارت ایران با چین در ۱۲ ماه سال ۹۴ در مقایسه با سال ۹۳ و همزمان با توافق ایران با ۵ + ۱ کاهش مشخصی داشته است.

بنا بر این گزارش واردات ایران از چین در سال ۹۴، ۵ هزار و ۷۷ هزار تن و ارزش دلاری آن ۱۰ هزار و ۴۵۶ میلیون دلار است که در مقایسه با سال ۹۳، ۱۸ درصد ارزش دلاری و ۸ درصد از لحاظ وزنی کاهش یافته است.

بر اساس آمار گمرک سهم وزنی و ارزش دلاری واردات از چین ۱۴ و ۲۵ درصد است.

صادرات ایران به چین نیز در سال گذشته از لحاظ وزنی و ارزش دلاری به ترتیب ۱۴ و ۲۳ درصد کاهش یافته است.

در این مدت ۲۵ هزار و ۵۷۶ هزار تن کالا به ارزش ۷ هزار و ۲۲۷ میلیون دلار به چین صادر شده است که سهم ۳۲ درصد از لحاظ وزنی و ۲۰ درصدی از لحاظ ارزش دلاری، صاردات کشور را به خود اختصاص داده است.
 
کلمات کلیدی : ایران+چین
 
Austria
۱۳۹۵-۰۱-۱۱ ۱۲:۳۹:۴۱
بر این مژده گر جان فشانم رواست. تا باشه از این خبرهای خوب انشاالله. به امید کاهش هرچه بیشتر (3620769) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۱-۱۱ ۱۴:۵۸:۵۳
خدا رو شکر .
شاید اینگونه کسب وکار وتولید بسیاری ازکارگاه های کوچک که به خاطر دامپینگ اقتصادی چین ورشکست وعده زیادی بیکارشدند دوباره رونقی بگیرد وجوانان ایرانی بتوانند شغلی ودرآمدی کسب کنند. (3620957) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.