توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460544
استاندار «حمص» فعالیت مجدد پایگاه «الشعیرات» را تایید کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۷
استاندار «حمص» از سرگیری فعالیت پایگاه هوایی «الشعیرات» سوریه را که روز جمعه هدف حمله موشکی آمریکا قرار گرفته بود، تأیید کرد.

به گزارش چمهر به نقل از رویترز، «طلال البرازی» استاندار «حمص» آغاز بکار مجدد پایگاه هوایی «الشعیرات» سوریه را که روز جمعه هدف حمله موشکی آمریکا قرار گرفته بود، تایید کرد.

در همین راستا، البرازی طی مصاحبه ای تاکید کرد که ارتش سوریه عملیات خود از این پایگاه هوایی را از سر گرفته است.

پیش از این مرکز موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه وابسته به معارضان سوری اعلام کرد که جنگنده‌های ارتش سوریه بعد از حمله موشکی آمریکا به پایگاه «الشعیرات»، دوباره از این پایگاه برخاسته و اهداف تروریست‌ها را هدف قرار داده‌اند.

گفتنی است که روز جمعه دو ناو آمریکایی مستقر در دریای مدیترانه اقدام به شلیک ۵۹ موشک به پایگاه هوایی الشعیرات در استان حمص سوریه کردند.

مسکو، تهران و دمشق این حمله را محکوم کرده و آن را نقض آشکار قوانین بین المللی و حاکمیت یک کشور مستقل برشمردند.

«عماد خمیس» نخست وزیر سوریه در همین راستا تاکید کرد: تجاوز آمریکا به پایگاه الشعیرات، نشانگر دستپاچگی این کشور و حمایت آشکارش از تروریسم است. این تجاوز آمریکایی ها، عزم و اراده سوری ها را برای مبارزه با تروریسم و گردآمدن پیرامون رهبری و ارتش سوریه افزایش می دهد.
 
کلمات کلیدی : سوریه + حمص + حمله آمریکا به سوریه + حمله شیمایی + پايگاه هوایی الشعيرات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.