توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460707
نشریه انگلیسی: ترامپ در مسائل بین‌المللی آماتور است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۰
یک نشریه انگلیسی در یادداشتی ضمن انتقاد از رئیس جمهور آمریکا حمله نظامی به سوریه را اقدامی احساساتی، ناپخته و خطرناک عنوان کرد.

به گزارش فارس، نشریه آخر هفته‌های روزنامه گاردین نوشت، چند روز پیش آمریکا حمله‌ای هوایی در سوریه انجام داد که احساساتی و خطرناک بود.

نشریه آبزرور در این یادداشت ضمن انتقاد از اقدام دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و حمله به سوریه تصریح کرد، چنین اقدامی خطرناک بود چراکه حمله هوایی تنها شرایط را برای غیرنظامیان در سوریه بدتر می‌کند در حالی که ترامپ مدعی محافظت از جان غیرنظامیان است.

آبزرور در ادامه این یادداشت تصریح کرده است در زمان جنگ یا صلح، هر رهبر مسئولی نمی‌بایست و نمی‌تواند به خودش اجازه دهد که با احساسات شخصی خام و ناپخته دست به اقداماتی بزند.

در ادامه یادداشت آمده است، وقتی مسایلی حیاتی چون امنیت بین‌الملل و سیاست خارجی مطرح است، ترامپ یک آماتور است و اقدام هفته گذشته در حمله به سوریه این را اثبات کرد.

آبزرور افزود، ترامپ فقط کم تجربه نیست بلکه به خودش حتی زحمت هم نمی‌دهد که چالش‌های پیچیده‌ای همچون مساله سوریه را یاد بگیرد.

بامداد جمعه دهها موشک از دو ناو  آمریکایی «راس و پورتر» به سمت پایگاه هوایی «شعیرات» در حمص سوریه شلیک شد. دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا که دستور این حمله را صادر کرده گفته بود این اقدام در راستای منافع حیاتی امنیت ملی آمریکا بوده است.
 
کلمات کلیدی : سوریه + حمص + حمله آمریکا به سوریه + حمله شیمایی + پايگاه هوایی الشعيرات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.