توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421214
حزب ندای ایرانیان خواستاربرکناری ۱۶۵ مدیر بازنشسته شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۶
حزب ندای ایرانیان با اشاره به قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی و بی توجهی برخی وزارتخانه ها به این قانون، از نبود اراده جدی در زمینه گردش نخبگان انتقاد کرد.

به گزارش مهر؛ حزب ندای ایرانیان در نامه ای به رئیس کل سازمان بازرسی کل کشور خواستار برخورد و رسیدگی جدی به وضعیت بازنشستگانی شد که علی رغم منع قانونی هنوز در مسئولیت های خود مشغول به کار هستند. در این نامه با اشاره به ابلاغ قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی و بی توجهی برخی وزارتخانه ها به این قانون، از نبود اراده جدی در زمینه گردش نخبگان انتقاد شده است.

در ضمیمه این نامه به صورت مصداقی، اسامی ۱۶۵ نفر از مدیرانی ذکر شده که وضعیت اشتغال آنها، نیاز به بررسی دقیقتر از سوی سازمان بازرسی کل کشور دارد.

متن کامل این نامه بدین شرح است:

ریاست محترم سازمان بازرسی کل کشور

جناب آقای قاضی سراج

با سلام و احترام

به عرض می رساند، آرمانهای انقلابی نظام مقدس جمهوری اسلامی به برکت فلسفه ی قیام عاشورا و بزرگداشت صفات حقه و کرامات انسانی متجلی در شور حسینی،  همچون عدالت گستری، آزادگی و ظلم ستیزی، هرگز در گذر تاریخ به غبار فراموشی مکدر نخواهد شد. از اینرو، حزب ندای ایرانیان با تکیه بر روحیه اصلاح طلبانه خود بر مبنای مرام حزبی و رسالت اجتماعی، بر خود وظیفه می داند پرچمدار جوانان شایسته این مرز و بوم گشته و در راستای احقاق حقوق حقه ی آنها در چارچوب قانون عمل نموده و به مصداق آیه ی شریفه ی " لا یُحِبُّ اللَّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلاَّ مَنْ ظُلِمَ وَ کانَ اللَّهُ سَمیعاً عَلیماً  " فریاد عدالت خواهی و حق طلبی خود را به گوش مسئولین نظام برساند.

چنانچه مستحضرید، چندی است قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی از طرف ریاست محترم جمهور به دستگاه های ذی ربط ابلاغ گشته، اما با کمال تأسف، هنوز تعداد کثیری از بازنشستگان، مشغول به فعالیتهای دولتی می باشند، حال آنکه جوانان برازنده و شایسته بی شماری در پشت درهای بسته ادارات دولتی با معضل بیکاری دست و پنجه نرم می کنند  و از شواهد امر پیداست اراده جدی برای اجرای کامل قانون وجود ندارد. قانونی که در این زمینه بسیار روشن سخن گفته است و جایی برای توجیه و یا غفلت باقی نمی گذارد.

ضمن بیان این مورد که حزب ندای ایرانیان گزارش کارشناسی و معترضانه ی خود در خصوص استثنائات این قانون را در موعد مقتضی ارائه خواهد کرد، به عرض می رساند طبق بررسی های کارشناسان مرکز پژوهش های حزب ندای ایرانیان، هنوز تعداد کثیری از بازنشستگان دولتی، به انحاء مختلف در بدنه ی دولت و نهادهای مستفید از بودجه عمومی کشور حضور دارند که اقدام عاجل سازمان بازرسی کل کشور در مشخص نمودن وضعیت اشتغال این افراد را می طلبد. لذا بدینوسیله حزب ندای ایرانیان به پیوست، فهرست اسامی افرادی که وضعیت اشتغال آنها، نیاز به بررسی دقیقتر دارد را به حضور تقدیم می دارد و امیدواریم هرچه سریعتر وضعیت بازنشستگان غیرقانونی شاغل در مسئولیت های دولتی، تعیین تکلیف شود.

به هرحال به نظر می رسد اتفاقات تلخی که طی دو هفته گذشته در کشور به وقوع پیوسته و مردم ایران اسلامی را نگران، داغدار و پریشان کرده بیشتر از آنکه ناشی از فرسودگی سیستم ها و تجهیزات باشد به دلیل فرسودگی بافت مدیریتی کشور و فقدان نیروهای جوان، با انگیزه و خلاق برای ایجاد تحولات جدی در ساختارهای ناکارآمد بوده و اقدام عاجل سازمان بازرسی کل کشور می تواند سیستم مدیریتی فرسوده و پیرسالار مدیریت اجرایی کشور را از وضع کنونی نجات دهد.

در خاتمه ابراز امیدواری می کنیم در راستای اجرای اصل ۱۷۴ قانون اساسی و عمل به منویات مقام معظم رهبری در خصوص برخورد قاطع، عملی و بدون ملاحظه با فساد و نیز با توجه به بند الف ماده ی ۱۱ قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور، قاطعانه در راستای نیل به اهداف مندرج در قانون و وظائف اجتماعی خود گام برداشته تا همواره حافظ روحیه ی انقلابی و عدالت گستری جامعه ی جوان ایران باشیم.
با سپاس

حزب ندای ایرانیان

 آذرماه ۱۳۹۵
 
کلمات کلیدی : حزب ندای ایرانیان + سازمان بازرسی + قانون منع به کارگیری بازنشستگان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.