نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 388606
سازمان بازرسی خبر داد؛ ممنوعیت برای دو تابعیتی‌ها، دو شغله‌ها و بازنشسته‌ها
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۰
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: با توجه به اینکه افراد دارای تابعیت مضاعف برای سازمان‌ها و دستگاه‌ها ایجاد مشکل می‌کنند، تلاش می‌شود این نیروها از دستگاه‌ها ترخیص شوند. وی همچنین از ممنوعیت بکار گیری دو شغله‌ها و بازنشسته‌ها خبر داد.

به گزارش ایرنا، ناصر سراج در آیین معارفه مدیرکل بازرسی استان بوشهر افزود: روز گذشته (شنبه ۱۳ شهريور) با ارایه گزارشی در ارتباط با تابعیت‌های مضاعف برای قوای سه گانه، مرخص شدن این افراد را از دستگاههای اجرایی خواستار شدم.

وی اضافه کرد: بیشتر افراد متهم و مجرم که از کشور فرار کردند، دارای تابعیت مضاعف بودند. سراج اظهار کرد: این افراد خیالشان از بابت خانواده که در کشور دیگری مستقر هستند، راحت است به همین دلیل وقتی فساد می‌کنند یک روزه اقدام به فرار می‌کنند و ردگیری و برگشت آنها به کشور مشکل است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: اقدام‌های خوبی در این زمینه انجام شده تا کسانی که اموال کشور را به یغما برده‌اند به کشور بازگردانده شوند. سراج، به سفر ۲ ماه گذشته خود به کشور ارمنستان اشاره کرد و ادامه داد: در این سفر قرار شد هشت تن از محکومان ایرانی زندانی در این کشور تحویل مرزبانی جمهوری اسلامی شوند.

وی افزود: تلاش می‌شود زمینه بازگشت کسانی که در کشورهای دیگر زندانی هستند یا تابعیت مضاعف دارند و یا منجر به فسادی در کشور شده‌اند؛ به کشور فراهم شود. رئیس سازمان بازرسی کل کشور اظهارکرد: مشکلات افرادی که در کشورهای دیگر زندانی می‌شوند، بسیار سخت‌تر از زندان‌های کشورشان است به همین دلیل برای بازگشت متهمان موجود در زندان‌های کشورهای دیگر تلاش می‌شود.

سراج، در ارتباط با نیروهای ۲ شغله در دستگاه‌های اجرایی بیان کرد: به‌ تازگی سه نامه به رئیسان سه قوه درمورد دو شغله‌ها مبنی بر ترک کار این افراد از سوی این سازمان ارسال شد که مورد استقبال قرار گرفت. سراج افزود: برهمین اساس در آینده هیچ دو شغله‌ای را در دستگاه‌ها و سازمان‌ها نخواهیم داشت.

وی با اشاره به مشکل بیکاری در جامعه یادآور شد: با تبدیل دو شغله‌ها به یک شغله تعدادی شغل از این راه ایجاد می‌شود که می‌توان بخشی ازمشکل بیکاری در جامعه را برطرف کرد. سراج در باره بکارگیری مجدد بازنشستگان گفت: از مرداد ماه امسال بکارگیری مجدد بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی ممنوع شد.

وی افزود: حتی ماده ۴۱ قانون که دولت می‌تواند براساس تقاضای وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها مجوز بکارگیری تعدادی افراد بازنشسته را بدهد نیز از دولت گرفته شد. وی یادآور شد: تنها استثنای موجود در این زمینه این است که فرد مقام داشته باشد، جانباز و آزاده باشد در غیر این صورت کسی حق ندارد از نیروی بازنشسته درسازمان‌ها و دستگاه‌ها استفاده کند.

سراج با اشاره به استقبال وزارتخانه‌ها از این طرح گفت: برهمین اساس بازنشسته‌های شاغل در دستگاه‌ها بتدریج از اداره‌ها مرخص می‌شوند. وی در باره فیش‌های حقوقی نجومی گفت: نخستین حقوق‌های نجومی در بیمه و یکی از بانک‌ها که نیمه خصوصی است، کشف شده است.

سراج درمورد فیش حقوقی نجومی بانک یاد شده افزود: براساس گزارش دریافتی در این زمینه، مشخص شد در اسفند سال گذشته دو هزارو ۳۴۰ میلیون ریال به حساب ایشان واریز شده که با پیگیری ادعا کردند که این دریافتی مربوط به معوقات است. وی یادآور شد: تلاش می‌شود گزارش نهایی این پرونده تا دو روز دیگر به دادسرا ارسال شود.

در این آیین غلامحسین کرمی به عنوان مدیرکل بازرسی استان بوشهر معرفی و از خدمات محمد آقاجری تقدیر شد.
۱۳۹۶/۰۵/۲۶ ۱۱:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۷ ۱۱:۳۰
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ ۲۳:۲۴
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۴ ۱۳:۵۴
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۹ ۱۵:۱۴
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۷ ۰۹:۱۸
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۳ ۱۹:۰۱
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۷ ۱۷:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۴ ۱۸:۳۷
 
۱۳۹۵/۰۴/۰۱ ۱۳:۵۳
 
 
کلمات کلیدی : سراج، سازمان بازرسی، دو تابعیتی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۹:۰۵:۴۶
این هم که عین بی عدالتی است یعنی چه که فقط بازنشسته ای که مقام داشته باشد به کار گیری مجددش اشکال ندارد؟ (3919877) (alef-11)
 
کاظم
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۹:۴۰:۲۲
حالا زوده .!!!! (3919927) (alef-11)
 
محمد
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۹:۴۰:۵۴
يعني اگر خانواده آنها در كشور بود بايد خيالشان بابت امنيت خانواده ناراحت بود؟؟
اين چه حرف خامى است كه ايشان گفته است (3919929) (alef-11)
 
از قزوین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۲۰:۲۸:۰۴
لطفا شماره تلفنی را اعلام کنند تا باز نشسته های که بعضی جاها مشغول هستند گزارش کنندبه سازمان بازرسی چرا که در عمل ما می بینیم که مشغول هستند و حقوق بالایی هم می گیرند (3920038) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.