نظر منتشر شده
۷۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 194712
لطفاً سوگند یاد کنید آقای رئیس جمهور!
مهدی یاراحمدی خراسانی، 13 مرداد 92
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۱۳
«من به عنوان رئیس جمهور در پیشگاه قرآن کریم و در برابر ملت ایران به خداوند قادر متعال سوگند یاد می کنم که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور باشم و همه استعداد و صلاحیت خویش را در راه ایفای مسوولیت هایی ‌که بر عهده گرفته‌ام، به کار گیرم و خود را وقف خدمت به مردم و اعتلای کشور، ترویج دین و اخلاق، پشتیبانی از حق و گسترش عدالت سازم و از هرگونه خودکامگی بپرهیزم و از آزادی و حرمت اشخاص و حقوقی که قانون اساسی برای ملت شناخته است، حمایت کنم...»

این ها بخشی از متن سوگندنامه رئیس جمهور است که می بایست در آئین تحلیف توسط وی قرائت شود. بر اساس اصل ۱۲۱ قانون اساسی رئیس جمهور در جلسه ای که با حضور رئیس قوه قضاییه و اعضای شورای نگهبان در مجلس شورای اسلامی تشکیل می شود، سوگند یاد کرده و سوگندنامه را امضا می‌ نماید.

شاید بسیاری از اقداماتی که در عرصه سیاست داخلی و خارجی صورت می پذیرد اموری تشریفاتی، اداری و یا حداکثر قانونی باشند. اما زمانی که در نظام جمهوری اسلامی رأی ملت توسط مقام رهبری تنفیذ می گردد رییس جمهور منتخب می بایست در پیشگاه قرآن کریم سوگند یاد کند که نسبت به اصول اسلامی و آرمان های انقلاب وفادار باشد. و بی شک معنای این قسم خوردن فراتر از یک کار تشریفاتی است بلکه تقبل بار سنگین مسئولیت ها، وظایف و تکالیف است که اموری همچون حفاظت از عزت مردم و بیت المال مسلمین بر دوش رئیس جمهور می گذارد.

سیزدهم مرداد۹۲ روزی است که رئیس دولت یازدهم همانند رؤسای جمهور قبلی در مجلس شورای اسلامی حاضر می شود تا بار سنگین امور اجرایی کشور را از دوش دولت دهم بردارد و خود زحمت و مشقت آن را تقبل نماید. مسئولیت خطیری که اگر نگاهی فراتر از اندیشه های مادی به آن داشته باشیم راحتی و آسایش را از انسان می گیرد و خواب آرام شبانه را بر هم میزند. بر این اساس اکنون که ملت، رئیس جمهور خود را با مشارکت قابل توجه و خلق حماسه سیاسی برگزیده اند توقع دارند منتخب آنها تا انتها به سوگندی که می خورد وفادار باشد و وعده های خود را جامه ی عمل بپوشاند.

آقای رئیس جمهور! مردم توقع دارند با تقوا و تدبیر جنابعالی و همکارانتان امید و شادمانی در کشور زنده گردد و ایران اسلامی بر قله پیشرفت و تعالی بنشیند. پس اکنون که هنگامه ی تحلیف است از شما می خواهیم سوگند یاد کنید که:

۱- بر اساس آموزه های اسلامی به منصب و جایگاه خود به عنوان امانت نگاه می کنید و آن را "تکلیف" خود می دانید و نه "حق" خود. و در منظر شما مسئولیت ریاست جمهوری فرصتی است برای خدمت به مردم نه خدایی نکرده برای منفعت طلبی و قدرت افزونی شخصی.

۲- تمام تلاش خود را در شایسته سالاری و گزینش بهترین افراد برای مدیریت کشور در سطوح مختلف انجام خواهید داد و از هرگونه حب و بغض شخصی، حزبی و گروهی در واگذاری مسئولیت های مدیریتی پرهیز می نمایید. و به این جمله پیامبر اعظم(ص) ایمان دارید که می فرماید: «هرکس از بین مسلمانان عامل(کارگزاری) را بر سر کار بیاورد و بداند که در بین مسلمانان فردی وجود دارد که او برای این کار سزاوارتر و به کتاب خدا و سنت پیامبر(ص) آشناتر است، آن کس به خدا و رسول خدا و جمیع امت اسلامی خیانت کرده است.»

۳- به یاد محرومین و مستضعفین جامعه اسلامی هستید. و همچون رهبر کبیر ملت؛ «یک تار موی کوخ نشینان را به کاخ نشینان نمی دهید» و در نظر شما آن گونه نیست که رئیس جمهور، بستگان و مدیران وی در تشریفات، تجملات و کمال رفاه زندگی نمایند و محرومان و مستضعفان که به تعبیر امام خمینی(ره) صاحبان اصلی انقلاب اند از حداقل های معیشتی بی بهره باشند.

۴- با تمسک به آیه شریفه قرآن (لقدکرمنا بنی آدم) که تاج کرامت را بر سرآدمی می نهد کرامت انسانی خود و مردم را حفظ می کنید و در نظام مدیریتی شما چاپلوسی، دروغگویی، تملق و رياكاري جایگاهی ندارد.

۵- در عمل، پیرو ولایت فقیه هستید و وقت و سرمایه ملت و کشور را صرف مناقشه، لجبازی و کشمکش های بی اساس و یا خدایی نکرده تسویه حساب های شخصی با سایر مسئولین، نهادها و افراد حقیقی و حقوقی نمی کنید.

۶- در عرصه بین الملل و ارتباط با دول بیگانه عزت، حکمت و مصلحت ایران اسلامی را با هیچ چیز معاوضه و معامله نمی کنید و نسبت به تحقق آن اهتمام وافی و کافی می ورزید.

۷- نظر مخالف و انتقادی را تحمل می کنید و بر اشتباهات احتمالی دولت پافشاری نکرده و نسبت به رفع هرگونه خطا و اشتباه و مبارزه با هرنوع فسادی (خصوصاً در میان نزدیکان و وابستگانتان) بدون چشم پوشی اقدام می کنید.

۸- دست متجاوزین به بیت المال و سهم خواهان از انقلاب اسلامی را کوتاه می کنید و برای دین، معیشت و رفاه مردم از هیچ کوششی دریغ نمی کنید.

۹- با روحیه اعتدال و قانون مداری و تعامل مناسب با قوای قضائیه و مقننه و سایر نهادهای قانونی، امور اجرایی کشور را پیش برده و از هرگونه استبداد، خودکامگی و تفسیر به رأی قانون پرهیز می نمایید.

۱۰- با تمام توان از نخبگان، جوانان و تلاش گران کشور در عرصه های مختلف حمایت می کنید و زمینه پرورش و بروز و ظهور استعدادهای آنان در اقصی نقاط کشور را فراهم می آورید.

آقای رئیس جمهور! اینک بالاترین مقام اجرایی کشور به جنابعالی محول می گردد. لذا می بایست با تمسک به آموزه های اسلام عزیز، عاشقانه و راغبانه به این ملت و حکومت خدمت کنید و در معنای واقعی کلمه پاسدار آرمان های انقلاب اسلامی (این امانت و یادگار امام خمینی.ره.) و حرمت خون هزاران شهید به عرش سفر کرده ی آن باشید. امید می رود با "تدبیر" و عزم راسخ دولت جدید "امید" در دل مردم بیشتر از گذشته زنده و نام جاوید وطن در سراسر گیتی طنین انداز گردد.
 
کلمات کلیدی : حسن روحانی + تحلیف + سوگند ریاست جمهوری
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۸:۱۶:۳۱
به رئیس‌جمهور منتخب پیشنهاد می‌کنم از وزرای کابینه دولت دهم و نهم که پاک‌دست و عدم وابسته به جناح خاصی هستند هم انتخاب کند. (1547986) (alef-10)
 
فرهادي
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۹:۴۱:۳۹
پاكدست بدون علم و دانش و مديريت به چه درد مي خوره. (1548111) (alef-13)
 
دایی سعید
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۲۵:۴۷
خواهشمندیم به جای اظهار نظرهای ابکی دست اقای رییس جمهور را در کابینه ی دلخواهش باز بگذارید تا دولتی مقتدر ویک دست امورات کشور را در دست گیرد وراه دخالت را ببندید. (1548503) (alef-10)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۴:۴۷:۵۲
عجیبه باید به نفس کشیدن احمدی نژاد گیر داد ولی ددست روحانی رو باید باز گذاشت عجب منطق و استدلالی (1548880) (alef-10)
 
سجاد
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۰۹:۲۷:۴۴
اتفاقا دست احمدی نژاد باز بود، هر کاری که می خواست انجام داد و وضع موجود هم میراث هنرنمایی کابینه های دهم و یازدهم است. لطفا چشمان خودتون رو باز کنید، انقدر بر طبل پاره نزنید! (1550726) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۰۹:۰۰
همان وزاري پاك دست !!!!!! و مهر پرور !!!!!!!!!!!!!! و عدالت گستر !!!!!!!!!!!!!!!!!!! كابينه دولت نهم و دهم ، مملكت رو به اين وضع انداختند . (1548169) (alef-13)
 
مرزنشین
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۵:۱۵:۵۴
حالا زیاد تند نرید قرار شد انسانهای معتدلی باشیم.اتفاقا وزرای خیلی خوبی هم در کابینه دولت بود.مانند آقای وحیدی وزیر دفاع.
یک یادآوری:
8سال پیش ما اصولگراها حال روز امروز شما رو داشتیم امیدوارم 4سال بعد و یا 8 سال بعد شما حال روز امروز ما را نداشته باشید.
یا علی (1548985) (alef-10)
 
سجاد
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۰۹:۲۵:۲۲
امان از کج ذهنی و فقدان بینش سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... (1550718) (alef-10)
 
گیتی
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۱۱:۲۴
اگر اسامی چند نفر از وزرای پاک دست دولت نهم ودهم را که وابسته به جناح خاصی نیستند ذکر می فرمودید بهتر نبود؟ (1548178) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۲۴:۴۳
خواهشمند است با برهان و دلیل به سوال زیر پاسخ داده شود:


چرا از آقای خاتمی برای مراسم تحلیف دعوت نشده است؟؟ (1548224) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۲۴:۴۳
تا دورباره نشان بدیم میتوانیم بدبخت تر بشیم (1548225) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۳۷:۳۵
به رئیس جمهور منتخب پیشنهاد میکنم که به هیچ عنوان از وزرای کابینه دهم و نهم که اکثرا تخصص جهت اداره وزارتخانه را نداشتند و صرفا بنا به روابطی مسئولیت گرفته بودند استفاده نکند (1548264) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۰۸:۵۳:۲۱
میشه اون بنا به روابطی رو بگی تا همه مطلع بشن؟ (1550655) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۴۸:۳۶
آقای روحاني با مشكلاتي بزرگ دست به گريبان است كه خواسته يا ناخواسته بايد با اين واقعيات هرچند تلخ روبه رو شود.
اقتصادي كه رشد آن بيش از 2 سال است كه منفي شده و تورمي كه به زعم كارشناسان بين 40 تا 50 درصد در حال نوسان است و خيل بيكاراني كه اكثر قريب به اتفاق شان از جوانان تحصيلكرده اين سرزمين تاريخي و با فرهنگ و ثروتمند هستند و تعدادشان در ساليان اخير روز به روز در حال افزايش بوده و از مرز چند ميليون نفر گذشت. و از سوي ديگر با وجود تمام ناكارآمدي ها در عرصه مديريت كشور با تحريمي سخت و فزاينده نيز روبه رو بوده ايم. به گونه يي كه فروش نفت به عنوان مهم ترين درآمد كشور در چند سال اخير با مضايقي شديد روبه رو بوده و هم اكنون به پايين ترين حد خود در تاريخ سي و چند ساله پس از انقلاب رسيده و از آن نگران كننده تر اينكه درآمدهاي محدود نيز از طريق سيستم بانكي قابل بهره برداري نيست و در سوي ديگر نيز انتظاراتي كه ميليون ها راي دهنده از حسن روحاني دارند تا تغيير را در كوتاه ترين زمان ممكن به چشم خود ببينند و به نظر مي رسد كه اين انتظارات با واقعيات موجود كشور همخواني نداشته و ندارد. (1548295) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۵۴:۲۴
چطور است احمدی نژاد بشود معاون اول و مشایی وزیر ارشاد و بفایی جانشین دیگر وزرا. مردم تغییر می خواهند و نه تیم احمدی نژاد که پدر مردم را در آورد (1548308) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۱:۴۴:۴۷
بابا بیخیال تموم شد دیگه (1548410) (alef-10)
 
حمید.ر.ع
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۳:۴۵:۱۶
منفی ها رو فعال کنید (1548695) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۳:۵۲:۰۵
پاك دستي بدون دانش بدون مديريت بدون تجربه آخر و عاقبتش حوادث اقتصادي سال 91 است كه حالا حالا ها بايد عواقبش را تحمل كنيم . (1548711) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۴:۰۴:۵۷
دکتر کردان خوبه ؟؟!! (1548746) (alef-10)
 
سجاد
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۰۹:۲۴:۰۲
از این دست وزرا، الحمد لله 8 سال در کابینه دولت بود و از برکات حضورشان مسفیض شدیم، دیگر بس است! (1550712) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۸:۱۶:۵۲
برخی مدعیان اصلاحات نشان داده‌اند علی‌رغم اینکه تابلو «اصلاحات» را روی دست بلند کرده اند ولی خودشان به هیچ صراطی مستقیم نیستند یعنی امیدی به اصلاحشان نیست. هنرشان بازی کردن در زمین دشمن است. هر کس که به انقلاب اسلامی و نظام اسلامی شکل گرفته افتخار نکند و مرتب نگاه به خارج داشته باشد فقط به درد همان خارجی‌ها می‌خورد. (1547987) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۲۹:۲۹
باز هم توهم دشمن (1548513) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۸:۱۷:۰۹
بعضی‌ها دوست دارند با شیطان بزرگ سازش کنند در حالی که آمریکایی‌ها قصدشان نابودی اسلام است. معلوم نیست چرا این عده اصرار دارند که خود را به جهالت بزنند. (1547988) (alef-10)
 
بي نياز
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۹:۴۳:۴۳
بازي رو به جلوي شما براي ايجاد تنش قابل قبول نيست.با ايجاد اتهام و انگ به مانند هشت سال اخير و غبار آلود كردن فضا توسط شما و همفكرانتان به ضرر مملكت خواهد بود. (1548121) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۰۹:۴۸
كاش يه ذره ؛ فقط يه ذره ؛ واقع بين بودي . (1548174) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۲۰:۵۶
سازش هرگز!!! (1548489) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۵-۱۷ ۰۰:۵۸:۰۳
اشتباه نکنید! آقای روحانی گفته است که اگر لازم باشد با آمریکا هم مذاکره میکنیم
( البته با شرط احترام متقابل )
این مذاکره بر سر تحریم های یک طرفه که توسط آمریکا به طور یک جانبه یا در شورای امنیت به نام برنامه ی هسته ای ، بر علیه ایران بسته شده است تلاش میکند
این صرفاً ایجاد ارتباط با آمریکا نیست تلاش برای رفع تحریم هستش
که اگر به جایی برسد برای همه خوب است (1558747) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۸:۱۷:۳۴
به سهم خودم از 8 سال زحمت‌های شبانه‌روزی آقای احمدی‌نژاد تقدیر و تشکر کنم. بنده فکر نمی‌کنم کسی که این همه خدمات و سازندگی در پرونده مدیریتی 8 ساله‌اش داشته توانسته باشد یک شب راحت استراحت کرده باشد. (1547989) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۱۳:۱۱
به سهم خودم ، هيچگاه از ايشان نخواهم گذشت .
زندگي اينجانب به خاطر اوضاع بد اقتصادي حاكم از هم پاشيد . (1548186) (alef-13)
 
بابک
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۱:۲۰:۴۴
آره منم با پولای بیت المال که به بیت الحال تبدیل شد و در دست محمودی و اطرافیانش بود نمی تونستم شب بخوابم چون همش داشتم فکر می کردم چطوری می تونم از مردم پول بکنم و خرج خودم و زن و بچه و خواهر و..... بکنم (1548354) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۳:۱۲:۰۵
بنده هم همینطور
اقای احمدی نژاد مسئولی! مسئول زندگی هایی که از هم پاشید!
هرگز گذشت نخواهم کرد (1548605) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۴:۰۸:۲۰
ما که به لطف دولت شبانه روز تلاش میکنیم تا جبران تورم 110درصدی سال 91را جبران کنیم . لااقل دولت آسوده بخوابد !!! توهم مثل اینکه هنوز خوابی .شب بخیر . (1548754) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۰۸:۵۵:۳۹
عزیزم تو کدوم امار و ارگانی شما دیدی 110 درصدتورم داریم؟ (1550659) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۸:۱۸:۲۸
نمایندگان مردم نباید به گزینه‌هایی که می‌خواهند مملکت را به 18 تیر 78 بکشانند رای بدهند. (1547992) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۳۱:۳۳
انتخابات نشان داد که نظر مردم با نمایندگان منافات دارد (1548517) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۸:۱۹:۲۳
اکنون که در آستانه تشکیل دولت یازدهم هستیم، جا دارد در انتخاب وزرای دولت و به‌ویژه وزیر نفت به این امر مهم توجه ویژه‌ای بشود و کسی بر این کرسی تکیه بزند که کمر همت برای قطع وابستگی ببندد نه لبخند انکار بر لب داشته باشد. (1547995) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۸:۴۲:۱۲
رئيس‌جمهور منتخب جناب آقای روحانی مواظب طناب پوسیده اصلاح‌طلبان باشند. همه دیدیم و دیدند که در 8 سال صدارت مدعیان ‌اصلاحات چگونه سرمایه‌ها و فرصت‌های کشور با شعار فریبنده توسعه سیاسی به هدر رفت. آزموده را آزمودن خطا است (1548020) (alef-10)
 
مهسا
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۳:۲۶:۳۴
جواب شما در 24 خرداد دئاده شد سکوت هم چیز خوبی است!!! 8سال این مردم بدبخت سکوت کردند و ناله ها را به درگاه خدا بردند تو انتخابات دیدید آنچه پوسیده است چسبیدن به اصول قدرت طلبی به هر قیمتی است 8سال حمایت از احمدی به قیمت ویرانی مملکت
الف لطف منفی یا دیسلایک هم بگذار (1548641) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۳:۳۲:۱۰
سرمایه های مملکت که معلومه کی از دست رفت! (1548661) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۵:۰۸:۲۲
بعضی ها نوک دماغ خود را نمی بینند و خبر از دوردست می دهند! عزیزم 8 سال اخیر را در نظر آور که اصولگرا ها با ایجاد وضعیت بد اقتصادی پدر ملت را درآوردند. (1548954) (alef-10)
 
نادعلی
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۸:۵۷:۴۴
جناب آقای یاراحمدی خراسانی تعیین تکلیف و دستور می دهید یا پیشنهاد . متن و 1،2،...کمی دستوری است . لطفا به عنوان یک نویسنده کمی حوصله به خرج دهید . (1548037) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۰۲:۵۰
می بینم که سایت الف به روال سال های قبل خود بازگشته و فراموش نکرده که فضای باز سیاسی تنها مختص چند ماهه ی قبل از انتخابات بوده است.
به هر حال امیدوارم که اقتدارگرایان که هیچ وقت طعم واقعی رای دادن ملت را درک نمی کنند ، به راه راست هدایت شوند و گورشان را گم کنند (1548153) (alef-13)
 
13
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۰۵:۳۹
اصلاحات حق بزرگی بر گردن کشور دارد (1548156) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۱۴:۵۶
پیام دیروز رئیس جمهور منتخب مردم حاوی محبت و اخلاق و احترام بود
آرزوی ملت سلامتی و موفقیت برای ایشان و تیم کاریشان است (1548192) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۳۰:۲۰
اگر ما اصول گرایان را موفق می دیدیم به انها رای میدادیم (1548243) (alef-10)
 
رو ح اله
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۳۲:۴۶
آخه شما مردمید ؟ مردم حرف هاشون رو زدند شما لازم نکرده بگید مردم چه انتظاری دارند شما اون چه خودتون انتظار دارید رو از جانب مردم میگویید ،نکنید این کار هارو بده زشته :) (1548252) (alef-10)
 
منتقد
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۳۵:۲۹
این نوشته های بالا را یکی نوشته به دوستاشم گفته لایک کنند ...یکنی هم نیست بهش بگه برو بابا خدا دیگه روزیتون جای دیگه حواله کنه (1548261) (alef-10)
 
حامد
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۴۲:۱۳
رئیس جمهور منتخب لطفا طرح پزشک خانواده را اجرایی کنید خیلی این طرح به مردم کمک میکند (1548281) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۴۶:۳۳
شما به روحانی پیشنهاداتی دادید؛ یه سری پیشنهاد هم به اصولگراها بدهید که در این 8 سال، این همه بلا بر سر اقتصاد کشور آوردند. حداقل جلوی پای دولت سنگ نیاندازند (1548292) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۱:۲۸:۲۳
ایران متعلق به 75 میلیون ایرانی با تفکرات و دید گاههای مختلف است. از متفرق کردن چیزی حاصل نخواهد شد. حداقل نقطه مشترک این تفکرات منافع ملی است. اگر منافع ملی بدرستی تبیین و قابل درک برای همگان شود، مشکلات بسیاری حل میشود. (1548371) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۱:۳۱:۵۱
جناب احمدی نژاد به سوگندی که خورده بود خوب عمل نکرد و اگر عامدانه باشد در درگاه خداوند مسئول است (1548378) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۲۰:۰۴
اقای روحانی فقط اعتدال (1548483) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۲۰:۲۷
اقای روحانی برازنده منصب ریاست جمهوری است (1548487) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۲۳:۱۱
یادداشت معتدل و خوبی بود ممنونم (1548497) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۲۳:۵۱
مهمرین قسمت این مقاله همان حدیث پیامبر ص بود که به انتصاب افراد شایسته تاکید می نماید (1548499) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۲۵:۱۸
چه سازوکاری در قانون تعریف شده که اگر رئیس جمهوری به تعهدات خود عمل نکند چگونه باید محکوم شود و مورد بازخواست قرار گیرد؟ (1548502) (alef-10)
 
رضائی
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۴۹:۱۱
جناب الف عزیز انتظار این است که شما همه نظرات را اعم از موافق و مخالف بخصوص در رابطه با این مقاله پوشش بدهید و به ایجاد فرهنگ نقد و انتقاد بر طبق فرمایش بزرگان برای ایجاد نشاط سیاسی کمک کنید. چیزی که این روزها زیاد دیده میشه عدم توجه به کامنتها و چاپ آنها و همچنین افزایش "مورد غیر قابل انتشار و تکراری است"
این سبب دلسری خوانندگان هم که زحمت می کشند و کامنت می گذارند خواهد شد. (1548564) (alef-10)
 
رضائی
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۵۵:۵۶
همه این حرفها به کنار روحانی باید یادش بمونه که صاحبان اصلی این مملکت مردم هست و میزان رای ملت است نه هیچ چیز دیگر و باید فقط به آنها پاسخگو باشد.شعارهای روحانی مشخص و واضح بودند و مورد تائید اکثریت مردم قرار گرفتند و باید هرگونه سدی را در این مسیر به اطلاع مردم برسانند. امیدوارم مردم را دلسرد نکنند. (1548576) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۵۶:۳۵
ريس جمهور بايد جواب دهد جرا نرسيده گرانى كام ما را تلخ كرده دلار مرغ و همه چيز يكباره بالا رفته نكند اىنها همه وعدع هايان احمدى نژادى باشد (1548579) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۳:۰۶:۲۳
سوگند بخوريد افراد سالم وپاكدست انتخاب كنيد ومثل احمدي نژاد فقط بظاهر شعار عدالت مبارزه با فساد ندهيد. (1548593) (alef-10)
 
حامی دکتر روحانی
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۳:۱۲:۱۹
سلام.به امید موفقیت دولت تدبیر و امید. (1548606) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۳:۱۲:۵۶
"از هرگونه خودکامگی بپرهیزم و از آزادی و حرمت اشخاص و حقوقی که قانون اساسی برای ملت شناخته است، حمایت کنم"

اصلاحات واقعي در متن قانون اساسي مستتر است ، آقاي روحاني ، در راه عمل به اننچه براي انجامش قسم خواهيد خورد از هيچ كس نترسيد (1548607) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۳:۳۵:۲۷
من یه سوال داشتم وقتی در قسم عنوان میشه من سوگند یاد میکنم که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی باشم ایا مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی همان قانون اساسی نیست؟ ایا رئیس جمهور اگر قسم بخوره که پاسدار قانون اساسی است این کفایت نمی کنه؟؟ مگر مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی در قانون اساسی نهادینه نشده اند که حالا در سوگندنامه باید جداگانه قید شوند؟ نظر شخصی من اینه که در قانون اساسی دراصل هایی جداگانه به عنوان مذهب رسمی و ارکان نظام جمهوری اسلامی پرداخته شده و اگر رئیس جمهور به قانون اساسی سوگند یاد کنه در اصل به همه موارد سوگند خورده و این کافی است. (1548668) (alef-10)
 
صدر الملك
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۴:۱۰:۰۴
با عرض سلام و تشكر از سايت الف و نويسنده محترم انچه كه معلوم است بشرح زير است :

١- جناب رييس جمهور اقاى دكتر روحانى بيش از ٣٠ سال در اين مملكت در كارها و امور مختلف از نظامى گرفته تا تحقيقات و نمايندگى مجلس و تا دبير شوراى عالى امنيت كشور ووو بوده اند و شايد جزء معدود افرادى باشند كه ضعف ها و مشكلات و نقاط قوت و ضعف امور و حتى بصورت على الظاهر افراد را ميدانند .
٢- ايشان كاملا نيازها و مطالبات ملت را بصورت كلى و منطقه اى و ناحيه اى اطلاع دارند .
٣- ايشان از معدود افرادى هستند كه معادلات سياسى و ژئو پولوتيكى و منطقه اى دنيا و سازمانهاى مرتبط با اين امور را ميشناسند .
٤- ايشان تا حدودى از بازيها و طريق بازيهاى سياسى و ترفند ها و چانه زنى هاىسياسى و استفاده از روشهاى تراز بخشى بين المللى اگاهى دارند .
٥- ايشان خواسته اول ملى كشور را كه حركت به سمت ارزان شدن كالاها و كاهش قيمتهاى مسكن و مواد غذايى و خدمات پزشكى و دارويى و همينطور جلوگيرى از افزايش قيمتهاى حامل انرژى را ميدانند .
٦- ايشان با توجه به زمان طولانى كه در دستگاههاى حكومتى كشور بوده اند پتانسيل و توانايى هاى افراد را براى وزارتخانه ها و يا معاونتها على القاعده ميدانند .
٧- ايشان وضعيت سياسى كشور و ميزان مقبوليت جناحها و عوامل كاهش و افزايش ميزان مقبوليت و يا عدم مقبوليت را كاملا اگاه هستند .
٨- ايشان شياطين داخلى و خارجى و نوع و اقسام شيطنت ها را ميشناسند .
٩- ايشان منافع ملى كشور و نظام جمهورى اسلامى را در كوتاه مدت و بلند مدت كاملا ميدانند چيست .
١٠- ايشان خط مشى رسول الله را تحت عنوان جذب حداكثرى و دفع حد اقلى را كه از ملزومات اوليه روشهاى حكومتمدارى مبتنى بر عدل و انصاف و عقل و خرد است را ميداند .
١١- و بالاخره ايشان بمراتب بيشتر از نويسنده و بنده و بسيارى ديگر اين حساسيت را براى موفق شدن كشور اسلامى مان در همه زمينه ها و رضايت ملت را دارند .
از خداوند بزرگ براى ايشان سلامتى و موفقيت. و براى كسانى كه از حالا براى ايشان سنگ اندازى و خط و نشانهاى راديكالى ميكشند خرد و اگاهى و شعور مسئلت مينمايم . (1548761) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۲۳:۰۰:۰۵
بسياري از رانت خوار ها از بلبشو ها و اختلافات داخلي و تندروي ها سوء استفاده سياسي و اقتصادي ميكنند اقاي روحاني بااعتدال و البته قاطعيت در همين مراحل اوليه تندروهاي هر جناحي را به مردم معرفي نمايد ! و گرنه اوضاع حتي ميتواند بدتر از الان هم بشود . (1549999) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۴:۵۶:۰۲
سلام من فکر میکنم بعضیها عقده دل را باز میکنند و نظر میدهند فقط میخواهند به یک چیزی گیر بدهند حالا هر چه باشد بگذارید شش ماه از حکومت آقای روحانی بگذرد بعد نظر بدهید. (1548912) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۵:۵۲:۵۰
از آقاي روحاني مي‌خواهم مثل ... افتخارشان به مثلا زياد كاركردن يا رفتن به شهرها يا كاپيشن پوشيدن و ... نباشد. آخر مردم آگاه تر از اين حرفها هستندكه ظواهر را بنگرند. با يد ديد كه سر مملكت چه ميآيد و منافع ملي چگونه حفظ شده و منافع مردم ارتقا مي‌يابد. و گرنه بجاي يك كاپيشن صد كاپشن بپوش و خودت را فرزند پيغمبر بدان ولي كشور را به آستانه ورشكستگي رساندن و ابروي ايرانيان را بردن قابل قبول نيست. آنچه كه مهم است نتيجه كار است نه شكل كار. (1549065) (alef-10)
 
behnam
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۶:۱۰:۰۹
آقای روحانی مستقل باشید (1549103) (alef-10)
 
عباس
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۶:۵۳:۳۰
انسان کور جه مبخواد 2 تا چشم سالم امیدوارم خدا عنایت کند (1549181) (alef-10)
 
قنبر
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۶:۵۶:۵۸
آنقدر این صادق لاریجانی حرف زدند که سوگند رئیس جمهور فراموش شد.
آخه پدر بیامرز امروز مراسم تحلیف بود یا سخنرانی (1549193) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۹:۲۰:۱۸
آقای احمد نژاد هم قسم خوردن (1549633) (alef-10)