توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 437712
مسجدجامعی: روش اعتدالی قاعده‌مند شده است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۹
سئوالی که این روزها به کرات در بین سیاسیون مطرح می شود این است که خط اعتدال و میانه روی بعد از آیت الله هاشمی چه سرنوشتی پیدا می‌کند؟

در همین راستا احمد مسجد جامعی به خبرآنلاین گفت: آیت الله هاشمی روش اعتدال را طراحی و پایه گذاری کرد و امروز ساختار آن شکل گرفته و قاعده مند شده است. معتقدم این فضا تعریف و نیروهایش شناخته شده اند و در عرصه اجرایی و قانونگذاری جایگاه پیدا کرده است، لذا در حوزه مبانی اندیشه به سمت روشنی می رود.

وی افزود: پایه هایی که آقای هاشمی گذاشت و ساختارهایی را که ایجاد و از نظامند شدن آن حمایت کرد می تواند ادامه پیدا کند. البته هر کسی موقعیت خود را دارد و جای هیچ کس پر شدنی نمی شود بالاخص آقای هاشمی که جای خود را دارد.

سلامتی: هاشمی طوری عمل نکرد که اگر نباشد آثار کارش لغو شود

محمد سلامتی هم درگفتگو با خبرآنلاین درباره تأثیر فقدان حضور آیت الله هاشمی در عرصه سیاسی کشور گفت: هر کسی موقعیت خود را دارد. آقای هاشمی وزنه قوی بود، خلاء وجود او تا مدت ها احساس خواهد شد. امیدواریم کسانی که او را قبول داشتند با پتانسیل بیشتر کار کنند تا این خلاء را از بین ببرند.

وی افزود: بعد از مدت ها 2-3 ماه پیش در همین جماران با آقای هاشمی دیداری داشتم، ایشان خیلی نسبت به آینده خوش بین بود، همواره روحیه سازنده ای داشت.

این فعال سیاسی اصلاح طلب یادآور شد: هاشمی رفسنجانی روی همه اقشار جامعه اعم از کارگر، فرهنگی، کشاورزی، قشر متوسط و روشنفکر حساس بود و نیازهای آنها را پیگیری می کرد.

سلامتی درباره تأثیر فقدان حضور آقای هاشمی بر جریان اعتدال اظهار کرد: به این زودی قابل جبران نیست، اگر نخبگان راه او را طی کنند این خلاء کم کم برطرف می شود. امیدوارم این طور نباشد که فقدان حضور آقای هاشمی به ضرر جریان اعتدال و اصلاحات تمام شود و به این مشی آسیب بزند چون او این طور عمل نکرد که اگر نباشد آثار کارش لغو شود.
 
کلمات کلیدی : درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی+هاشمی رفسنجانی + مسجدجامعی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.