توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 461599
پوتین: تهدیدهای ضدسوری دلقک گونه است/ توطئه حمله شیمیایی به سوریه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۲
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه با انتقاد از ادامه دشمنی علیه سوریه، گفت: متحدان واشنگتن در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) دلقک وار تهدیدهای ضدسوری مطرح می کنند.

به گزارش ایرنا، پوتین روز چهارشنبه در گفت وگو با شبکه تلویزیونی روسی «میر24» گفت: متحدان آمریکا در ناتو در شرایط کنونی بدون تجزیه و تحلیل اوضاع (حادثه شیمیایی در خان شیخون سوریه) مانند دلقک ها رفتار می کنند.

وی افزود: هیچ مدرکی برای اثبات کاربرد سلاح شیمیایی از سوی ارتش سوریه وجود ندارد و در همین حال قوانین بین المللی (توسط آمریکا) نقض شده است.

رئیس جمهوری روسیه گفت: بدون مجوز شورای امنیت به یک کشور مستقل حمله می شود، اما به رغم این اقدام ناقض قوانین بین المللی، همه (متحدان آمریکا) موافق هستند و از اقدام های این کشور حمایت و پشتیبانی می کنند.

پوتین همچنین اظهار کرد: سال 2003 نیز چنین وضعیتی رخ داد و از بهانه واهی برای لشکرکشی به عراق استفاده شد.

از سوی دیگر، به گزارش امروز دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین پوتین همچنین در مصاحبه مطبوعاتی مشترک با سرجیو ماتارلی رئیس جمهوری ایتالیا در مسکو تاکید کرد کرد: عراق بر اثر لشکرکشی سال 2003 به شدت تخریب شد و پس از آن سازمان های تروریستی مختلف شروع به رشد کردند و گروه داعش شکل گرفت.

وی افزود: همه این را می دانند و این وضعیت را درک می کنند اما بار دیگر حرکت مرگبار را ادامه می دهند.

رئیس جمهوری روسیه با انتقاد از سیاست های جنگ طلبانه واشنگتن، گفت: جنگ آمریکا علیه عراق منجر به بروز گروه تروریستی داعش در عرصه جهانی شد.

پوتین گفت: وضعیت پیرامون حمله موشکی آمریکا به سوریه مشابه هجوم به عراق در سال 2003 است که به بهانه اثبات نشده وجود سلاح کشتار جمعی در این کشور انجام شد.

رئیس جمهوری روسیه خاطرنشان کرد: وزیر خارجه وقت آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل مدعی شد در عراق جنگ افزار کشتار جمعی وجود دارد، ولی نمونه ای از آن را هم ارائه نکرد.

پوتین گفت: پس از طرح این سخنان، لشکر کشی آمریکا به روسیه آغاز شد که ویرانی گسترده این کشور، تشدید تهدید تروریستی و پیدایش داعش را در پی داشت.

رئیس جمهوری روسیه در ادامه با طرح این پرسش که چرا متحدان آمریکا در ناتو از تجاوزگری موشکی این کشور علیه سوریه حمایت کردند؟ اظهار کرد: همه (متحدان واشنگتن) می خواهند پس از آنکه همسو با دولت سابق آمریکا علیه دونالد ترامپ موضع گیری کرده بودند، روابط خود با کاخ سفید را بازسازی کنند.

پوتین گفت: مساله سوریه بهترین زمینه برای انسجام دوباره صفوف غرب است و آنها روسیه را دشمن مشترک می شناسند. آماده ایم این وضعیت را تحمل کنیم، اما با این حال امیدواریم شرایط کنونی در نهایت منجر به همکاری و تحول مثبت شود.

رئیس جمهوری روسیه همچنین در مورد امکان تکرار حمله شیمیایی در سوریه نیز گفت: از منابع مختلف اطلاعاتی داریم که حاکی است، این گونه اعمال تحریک آمیز ممکن است در مناطق دیگر از جمله حومه دمشق رخ دهد و می خواهند از مواد سمی استفاده کرده و دولت سوریه را مسئول این حادثه معرفی کنند.

وی افزود: اما بر این باوریم که هر گونه اطلاعات در این رابطه باید به دقت بررسی و مورد تحقیق قرار گیرد. قصد داریم به تشکیلات سازمان ملل در لاهه ارجاع کرده و از جامعه جهانی بخواهیم در باره این اطلاعات به دقت تحقیق کند.

آمریکا بامداد جمعه در یک اقدام ناگهانی که از سوی روسیه تجاوزگرانه اعلام شد، پایگاه هوایی الشعیرات یکی از مراکر هدایت عملیات ضدتروریستی در استان حمص سوریه را زیر موشکباران قرار داد و همزمان نیز گروه تروریستی داعش اقدام به انجام عملیات علیه نظامیان سوری کرد که شکست خورد.
۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۰۸:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۷ ۱۷:۱۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۱۴:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۱۳:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۰۸:۳۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۰۸:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۱ ۱۶:۱۴
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۱ ۱۳:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۱ ۱۲:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۰ ۰۸:۳۱
 
 
کلمات کلیدی : سوریه + حمص + حمله آمریکا به سوریه + ترامپ + حمله شیمایی + پايگاه هوایی الشعيرات + روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.