نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464848
لغو بخشی از روادیدها بین ایران و پرتغال
تاریخ انتشار : شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۵
در پایان دیدار وزیر مشاور در امور بین‌الملل دولت پرتغال با معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه سند لغو روادید برای دارندگان گذرنامه سیاسی و خدمت میان دو کشور به امضا رسید.

به گزارش ایسنا، در پایان دیدار خوره کاستا اولیویرا، وزیر مشاور در امور بین‌الملل دولت پرتغال با حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان خارج از کشور در تهران، سند لغو روادید برای دارندگان گذرنامه سیاسی و خدمت میان دو کشور به امضا رسید.

این اقدام گام بسیار مهمی در توسعه روابط سیاسی و اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور محسوب می‌شود.

در این دیدار، وزیر مشاور در امور بین‌الملل پرتغال ضمن برشمردن زمینه‌های مثبت توسعه روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور بر آمادگی لیسبون جهت توسعه هرچه بیش‌تر این مناسبات تاکید کرد.

معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از امضای سند مذکور و استقبال از گسترش مناسبات دو جانبه میان دو کشور در همه زمینه‌ها، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات در بخش‌های مختلف به ویژه تجاری، گردشگری، دانشگاهی و پارلمانی تأکید و لغو روادید سیاسی و خدمت را میان دو کشور با توجه به این که پرتغال عضو حوزه شنگن است، به عنوان گامی بسیار موثر برای نزدیک‌تر شدن دو کشور و افزایش مناسبات دو جانبهتوصیف کرد.
 
کلمات کلیدی : ایران+پرتغال+روادید+لغو روادید
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۸:۲۰:۴۳
به چه درد مردم میخوره؟ (4277057) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.