توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475332
در روابط پادشاهی قطر با اعراب چه اتفاقی رخ داده است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰
همه چیز در تصمیم مقام های قطری از بروز یک اتفاق جدید در روابط با عربستان حکایت دارد. دو کشوری که علیرغم داشتن اختلافات تاریخی و رقابت های منطقه ای بعد از وقوع انقلابهای عربی تصمیم گرفتند ائتلاف جنگی مشترک تشکیل دهند. دامنه این اتحاد آنها در جنگ سوریه ، بحرین و یمن حتی تا مرحله تغییر خط مشی شبکه قدرتمند الجزیره و همصدایی آن با رقیب اش ، العربیه کشیده شد.

به گزارش ایران آنلاین، سعودیها از این ائتلاف و قدرت دو رسانه مادر جهان عرب برای حمله به ایران و جبهه مقاومت فراوان بهره بردند اما قطریها در عین حال که در جنگ سوریه - به دلیل اتحاد شان با اخوانی های سوریه و مخالفان اسد- با ایران  تضاد پیدا کردند اما همواره مثل برخی دولت های محتاط عربی جانب احتیاط را نگه داشته و حتی گام هایی برای ترمیم روابط برداشتند

  اما طبق گزارشی که ایرنا منتشر کرده است ، دیشب خبرگزاری قطر خبر داد که  شیخ «تمیم بن حمد» امیر قطر با بیان اینکه دامن زدن به تنش با ایران به عنوان کشوری قدرتمند به مصلحت نیست، خواستار پرهیز از هرگونه تنش با تهران شده است.

 وی افزوده بود : ایران وزنه‌ ای منطقه‌ای و اسلامی به شمار می رود که نمی توان آن را نادیده گرفت و قطر روابط قوی با آمریکا و ایران را حفظ می کند.

انتشار این صحبت ها به نقل از امیر قطر  آن هم بعد از سفر ترامپ و هزینه های میلیاردی سعودی ها با بازتاب گسترده ای روبرو شد و خبرگزاری قطر بعد اعلام کرد که سایتش هک و این خبر منتسب به امیر از سوی هکر ها منتشر شده است.

این در حالی بود که این خبر روی توییتر و فضای مجازی این خبرگزاری نیز منتشر شده بود

با انتشار این خبر رسانه های عربستان به شدت واکنش نشان داده و به دولتمردان قطری  حمله کرده و عنوان کردند که اگر سایت هک شده، آیا توییتر و ... خبرگزاری قطر هم در فضای مجازی هک شده بود؟

بعد از آن هم خبری منتشر شد منبی بر اینکه قطر سفرای خود را از کشورهای  عربستان، مصر، کویت، بحرین و امارات فراخوانده است.
البته مقامات قطر ادعا کردند که این خبر نیز عیر واقعی بوده و درست نبیست
 
کلمات کلیدی : امیر قطر + اعراب + عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.