توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421601
ساکنان غزه از شرکت در نماز جمعه مسجدالاقصی محروم شدند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۳
مسئولان اسرائیلی ورود نمازگزاران از نوار غزه به منظور اقامه نماز در مسجد الاقصی را در روز جمعه را لغو کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت فلسطین الیوم، محمد مقادمه، مسئول اطلاع رسانی هیئت امور دینی در نوار غزه تاکید کرد که رژیم صهیونیستی این هفته به هیچ یک از ساکنان نوار غزه اجازه سفر به قدس به منظور شرکت در نماز جمعه مسجد الاقصی را نخواهد داد.

وی در اظهاراتی مطبوعاتی تصریح کرد که رژیم صهیونیستی در توجیه این اقدام تجاوزکارانه خود مدعی شده است که برخی ساکنان نوار غزه هفته‌های گذشته پس از اقامه نماز جمعه در مسجد الاقصی با تاخیر به غزه بازگشته‌اند.

مقادمه تاکید کرد که رژیم صهیونیستی این هفته فقط به برخی کارمندان آژانس آنروا اجازه شرکت در نماز جمعه مسجد الاقصی را خواهد داد.

این در حالی است که هر هفته نزدیک به ۲۵۰ نفر از ساکنان نوار غزه به منظور شرکت در نماز جمعه راهی قدس می‌شدند.

رژیم صهیونیستی فعلا تا اطلاع ثانوی سفر ساکنان غزه به قدس به منظور شرکت در نماز جمعه را لغو کرده است.

در عین حال کنست (پارلمان اسرائیل) امروز (چهارشنبه) در بررسی اولیه و مقدماتی لایحه اذان را که منع استفاده از بلندگوها در مساجد را بین ساعات ۲۳ شب و هفت صبح دربرمی‌گیرد، بررسی می‌کند.

به نوشته روزنامه "یسرائیل هیوم" قرار بود این لایحه روز چهارشنبه گذشته بررسی شود اما به دلیل اختلافات درائتلاف حاکم در موضوع این لایحه به تعویق افتاد.

این لایحه را نمایندگان لیکود، اسرائیل بیت‌نو و خانه یهود ارائه داده‌اند که به این بهانه که صدای بلند اذان آسایش ساکنان را برهم می‌زند.

این در حالی است که نیروهای اسرائیلی صبح امروز ۱۴ فلسطینی را در سراسر کرانه باختری بازداشت کردند.
 
کلمات کلیدی : مسجدالاقصی+فلسطین+رژیم صهیونیستی + منع پخش اذان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.