نظر منتشر شده
۱۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 193957
خودرو‌های محبوب سارقان در پایتخت کدامند؟
تاریخ انتشار : جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۰۷
۲۰۷۴ دستگاه خودروی سواری سرقت شده از چهارم تا ۲۸ تیرماه امسال در تهران بزرگ کشف شد.

به گزارش ایسنا، در میان ۲۰۷۴ خودروی مسروقه مکشوفه، طی مدت ۲۴ روز از تیرماه، سواری پراید با ۱۴۷۵ مورد، سهمی معادل ۷۱ درصد از خودروهای سرقتی مکشوفه را به خود اختصاص دادند.

همچنین بر اساس این آمار که از چهارم تا بیست و هشتم تیرماه امسال را شامل می‌شود، پس از پراید، خودروهای پژو، نیسان، پیکان، مزدا و بنز به ترتیب با ۲۱۳، ۷۲، ۶۸، ۴۹ و ۳۵ مورد کشف شده در رتبه‌های بعدی قرار دارند که از این میان، سواری پژو سهمی ۱۰ درصدی از کشفیات را به خود اختصاص داده و مابقی خودروها سهمی کمتر از پنج درصد دارند.

برابر آمارهای اعلام شده از سوی پلیس، رتبه‌های هفتم تا یازدهم دارای بیشترین فراوانی در خودروهای سرقتی کشف شده به ترتیب به سواری‌های سایپا، سمند، سیتروئن، شورلت و تویوتا اختصاص دارد.  سایر خودروهای مکشوفه نیز در مجموع شمارش آنها به ۷۵ دستگاه می‌رسد که در میان آنها ۱۰ دستگاه میتسوبیشی، ۱۰ دستگاه هوندا، ۹ دستگاه زامیاد، ۹ دستگاه دوو، هشت دستگاه هیوندا، هفت دستگاه بی. ام. دبلیو، چهار دستگاه ریو، یک دستگاه لکسوز و ... دیده می‌شود.

این آمارها گرچه اطلاع دقیقی از شمار خودروهای سرقتی و میزان محبوبیت هر یک از آنها برای سارقان ارائه نمی‌کند، اما به طور نسبی بیانگر این است که خودروهایی نظیر پراید و پژو گرچه تولید بیشتری در کشور دارند بیشتر از سایر خودروها در معرض سرقت‌ قرار دارند.
 
کلمات کلیدی : پراید+سرقت خودرو
 
۱۳۹۲-۰۵-۰۴ ۰۹:۴۳:۵۴
از نیروی انتظامی باید صمیمانه تشکر کرد (1531395) (alef-13)
 
زارعی
۱۳۹۲-۰۵-۰۴ ۱۰:۲۷:۳۳
یک علت دیگر هم غیر استاندارد بودن پراید و نا امن بودن ان است (1531416) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۰۴ ۱۶:۳۲:۱۷
این نحوه بیان آمار اصلا علمی نیست. فرض کنید تو یک شهر نود درصد مردم پراید دارند، اونموقع اگر تو شهر نود درصد خودروهای سرقتی پراید باشه آیا به معنای ناامن بودن پرایده! البته من منکر غیراستاندارد بودن پراید نیستم ولی این نحوه آماردهی اصلا مناسب نیس (1531836) (alef-13)
 
جواد
۱۳۹۲-۰۵-۰۴ ۱۰:۴۷:۳۷
ای برادر باور کنید که یک چیزی هم به اسم جدول اختراع شده است (1531437) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۰۴ ۱۲:۳۳:۲۱
از تنبلیشونو دیگه (1531550) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۰۴ ۱۳:۰۲:۱۶
آی گفتی جیگرم خنک شد (1531583) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۰۴ ۱۱:۳۲:۴۵
پرايد از كنارش كه رد ميشي يه سوت بزن خودش ميياد دنبالت سختيه دزديدنش در حد يك سوته (1531486) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۰۴ ۱۱:۵۰:۲۲
کدوم مدل پژو 7 مدل پژو هست (1531509) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۵-۰۴ ۱۲:۱۸:۵۷
عجب ماشینی پراید تو همه چیزا رتبه نخست داره (1531538) (alef-13)
 
فرشاد
۱۳۹۲-۰۵-۰۴ ۱۲:۳۷:۱۸
این آمار هم مثل آمار دولته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من که باور نمیکنم (1531556) (alef-13)
 
کم سواد
۱۳۹۲-۰۵-۰۴ ۱۲:۴۳:۵۸
این آمار قابل اعتنا نیست به دلیل اینکه قبل از هر چیز میزان و نوع خودروهای موجود را باید اعلام می کردید بعد این آمار را می دادید مثلا اگر لز بین هزار ماشین پراید پنجاه تای آن دزدیده شود می شود پنج درصد ولی از پنج ماشین لکسوز یکی هم سرقت شود می شود بیست درصد حالا کدام بیشتر است ضمن آنکه باید به قیمت و دارنده آن هم توجه شود . (1531565) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۰۴ ۱۲:۵۴:۰۸
هر چقدر پول بدي همون قدر آش مي خوري پرايد 15 مليون و لكسوس 300 ميليونه پس دوستان عزيز كه ادعاي نا امني پرايد رو مي كنن و حرف هايي كه مي زند و ناخواسته سبب بي كاري دو ميليون نفر كه مستقيم و غير مستقيم در صنعت خودرو كار مي كنند مي شوند را زياد بهش توجه نكنيد. شرايط ما الان تحريم است و با اين تحريم توليد روزانه 11500 دستگاه پرايد و تيبا و جلوگيري از بيكاري بسياري از افراد نتنها در حال حاضر نيكو انداشته نمي شود بلكه با فرمايشات اينچنيني سبب تاثير گذاري منفي روي توليدات داخلي مي شود همين بس كه صحبت دوستان سبب شد بازار بزرگ عراق از دست ايران در بياد بدست كره اي بيوفته (1531574) (alef-13)
 
کاوه
۱۳۹۲-۰۵-۰۴ ۱۳:۲۳:۱۵
ببینید درب پراید و بعد از ان پژو مثل ای خوردن توسط سارقان باز میشه

کمتر از 20 ثانیه من خودم با چشم خودم دیدم (1531620) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۲-۰۵-۰۴ ۱۳:۵۸:۵۰
مقامات مسئول و دست اندر کار اداره مملکت و آقایان انتظامی محترم شما باید ریشه یابی کنید ببینید چرا جوانان مسلمان این مملکت باید رو به دزدی بیاورند؟ من بشما میگویم بیکاری بیکاری بیکاری.
شما با سوئ مدیریت و بی لیاقتی مسبب تمام این وقایع هستید. بین فقر تا کفر راه زیادی نیست.
با تشکر
لطفا به خودتون بیایید و بیدار شوید (1531652) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۵-۰۴ ۱۴:۵۸:۱۸
عزیز دل خوب معلومه دیگه 70 درصد ماشین های این شهر پراید ه پس تعداد دزدیش زیادی ! در حالی که کلا کمتر از 1000 تا بنز تو تهران هست!
پس نتیجه این میشه که اگه بنز داشته باشین احتمال دزدیش از پراید بیشتره ! یا شاید هم به قول شما بنز از پراید نا امن تره !!! (1531712) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۰۴ ۱۹:۰۵:۰۲
بی زحمت نام محبوبترین ساقان خودرو را هم اعلام فرمایید ! (1532103) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۵-۰۵ ۱۲:۲۳:۱۱
بهتر بود براساس آمار خودروهای سرقت شده قضاوت میشد نه خودروهای کشف شده چون ممکن است از خودرویی صدهزار دستگاه سرقت شده باشد و یکی هم پیدا نشده باشد (1533116) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۱۵:۴۲:۵۹
چه تعداد سرقت ثبت شده؟ (3141730) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.