توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505185
فوت سالانه 35 هزار نفر در ایران بر اثر آلودگی هوا
تاریخ انتشار : جمعه ۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۴
مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سالانه 35 هزار نفر در ایران بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش فارس، محمد درویش امشب در آیین بزرگداشت دومین سال فعالیت محافظان طبیعت در دانشگاه صنعتی اراک اظهار کرد: آلودگی محیط زیست یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیشروی بشر است و متأسفانه در ایران سالانه 35 هزار نفر جان خود را اثر آلودگی هوا از دست می‌دهند.

وی تصریح کرد: بر اساس آمارهای موجود در 9 ماه اخیر ورودی درگذشتگان به بهشت‌زهرا تهران 49 سال سن داشته‌اند درحالی که امید به زندگی 79 سال تعریف شده است.

مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه آلودگی هوا موجب فوت سالانه 5 هزار نفر در تهران می‌شود، ادامه داد: آنچه موجب افزایش آلودگی هوا می‌شود، استفاده بی‌مورد مردم از خودروهای شخصی است، در حالی‌ که استفاده از خودروهای حمل و نقل عمومی می‌تواند از تردد بیش‌ازاندازه خودروهای شخصی در شهرها جلوگیری کند که این مهم نقش به سزایی در کاهش شدت آلودگی‌ها دارد.

درویش با اشاره به هزینه سالانه 300 هزار میلیارد تومانی دولت در درمان پنج بیماری اظهار کرد: یکی از خطرناک‌ترین بیماری‌ها بیماری سرطان است که روزبه‌روز در حال افزایش است.

به گفته وی پرخاشگری، کندذهنی کودکان، چاقی مفرط و ناراحتی‌های گوارشی بخشی از عوارض آلودگی هوا است.

وی افزود: کاهش چالش‌های زیست‌محیطی نیازمند همفکری دولتمردان با سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه زیست‌محیطی است، خوشبختانه طی سال‌های اخیر تشکل‌های مردم‌نهاد در این حوزه بسیار موفق عمل کرده و نقش درخشانی داشتند.
 
 
کلمات کلیدی : آلودگی هوا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.