توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502363
رقابت دو آلاینده برای جاخوش کردن در ریه تهرانی‌ها
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۹
نوزدهمین روز آلوده سال 96 در آسمان تهران ثبت شد. از ابتدای سال جاری تاکنون هوا رقابت دو آلاینده اصلی که خطرات مهلکی برای سلامت پایتخت نشینان دارند آغاز شده که سهم ذرات معلق در آن 68درصد (13روز) و سهم ازن از آلودگی امسال تاکنون 32درصد(6 روز) بوده است.

 ليلا نظری، سخنگوي شركت كنترل كيفيت هواي تهران دراين باره گفت:‌ بر اساس اطلاعات رسيده از ايستگاه‌هاي سنجش آلودگي هواي تهران، روز دوشنبه 23 مرداد، هواي پايتخت با شاخص 101 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس جامعه قرار گرفت. بدين ترتيب توصيه مي شود گروه هاي حساس شامل سالمندان، بانوان باردار، بيماران قلبي ريوي و كودكان تا سالم شدن هوا، از فعاليت در فضاي باز پرهيز كنند.

همچنين «حسين شهبازي» مدير واحد پيش بيني شركت كنترل كيفيت هواي تهران گفت: نتایج حاصل از بررسي پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران حاکی از وزش باد مؤثر (بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) در برخی ساعات طی روز دوشنبه است. با افزایش میزان ناپایداری جوی در روز سه شنبه، به تدریج بر سرعت باد افزوده شده و در برخی ساعات به ویژه بعدازظهر وزش باد نسبتا شدید (بزرگی بین 5 تا 8 متربرثانیه) از سمت نواحی جنوب شرقی پیش بینی می شود.

او گفت: با تداوم این شرایط در روز چهارشنبه، وزش باد نسبتا شدید از سمت نواحی جنوب شرقی در بعدازظهرانتظار می رود. همچنین دما در روز سه شنبه افزایش جزئی خواهد یافت. به گفته شهبازي،‌ وضعیت کیفی هوای پایتخت طی روز دوشنبه به دلیل افزایش غلظت ذرات معلق و آلاینده ازن در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد و انتظار می رود در روز سه شنبه همراه با کاهش نسبی غلظت آلاینده ها، شرایط کیفی بیشتر مناطق شهر تهران بهبود پیدا كند.
 
کلمات کلیدی : آلودگی هوا ، آلاینده ها ، کنترل کیفیت هوا ، هوای ناسالم ، ذرات معلق ، ازن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.