توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466279
تداوم بارش در کشور تا روز جمعه/ ورود سامانه بارشی جدید از شنبه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۳
کارشناس هواشناسی: فعالیت سامانه بارشی در سراسر کشور ادامه دارد.

معصومه احمدی در گفتکوی اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما، افزود: نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که فعالیت سامانه بارشی در بخش‌هایی از شمال شرق، سواحل دریایی خزر، بخش‌های شرقی، ساحلی کشور و دامنه‌های جنوبی البرز ادامه دارد.

احمدی گفت: از امروز عصر و اوایل شب فعالیت سامانه بارشی در بخش‌هایی از مرکز، شرق و جنوب شرق کشور پیش بینی می‌شود و در استانهای اصفهان، کرمان، یزد، قم، مرکزی، بخش های جنوبی استان تهران شاهد بارش های همراه با رعد و برق، رگبار و وزش باد شدید لحظه‌ای خواهیم بود که البته این شرایط برای روز جمعه هم پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: بارندگی‌ها همچنین در بخش‌هایی از غرب، شمال غرب، دامنه‌های شمالی زاگرس و سواحل شمالی کشور ادامه خواهد داشت.

کارشناس هواشناسی در ادامه به ورود یک سامانه جدید بارشی هم این چنین اشاره کرد: شنبه سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می شود که نیمه غربی و به خصوص دامنه های زاگرس و بخش های از جنوب کشور را در بر می گیرد. وی تصریح کرد: در حال حاضر شاهد کاهش نسبی دما در بیشتر نقاط کشور و به خصوص بخش های شمالی هستیم که البته از فردا روند افزایش دما به صورت تدریجی پیش بینی می شود.

احمدی درباره شرایط آب و هوایی شرق و جنوب شرق کشور گفت: تداوم افزایش سرعت باد در این مناطق پیش بینی می شود که در زابل استان سیستان و بلوجستان همراه با پدیده گرد و خاک و کاهش دید افقی خواهد بود.

کارشناس هواشناسی افزود: امروز آسمان تهران ابری همراه با بارندگی و رگبار متناوب پیش بینی می شود و دما در گرمترین زمان به 20 درجه می رسد.
 
 
کلمات کلیدی : پیش بینی وضع هوا، بارش، باران+هوای تهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.