نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508039
خودروهای تک ستاره بازار همچنان درجا می‌زنند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۵
در حالی تا پایان سال ۹۶ هیچ خودرو تک ستاره‌ای نباید در سبد تولیدی شرکت‌های خودروسازی کشور باشد که شرکت ها هنوز در مقام عمل تغییری در کیفیت محصولات خود نداده ‌اند.

به گزارش تسنیم، در مرداد ماه 1396 تعداد 100565 دستگاه خودرو تولید گردیده که 99 درصد از حجم تولیدات به خودروهای گروه سبک و یک درصد دیگر به خودروهای گروه سنگین اختصاص دارد . خودروهای تولیدی کشور در این ماه ، شامل 49 مدل خودرو در گروه سبک و 6 مدل در گروه سنگین است.

براساس گزارش شرکت بازرسی استاندارد کیفیت ایران،  در بخش وانت در سطح قیمتی 2، خودروهای وانت تندر با اخذ 3 ستاره کیفی بالاترین کیفیت خودروهای تولیدی ساخت داخل را در این ماه به خود اختصاص داده است. در حوزه سواری هم در سطح قیمتی 1 خودروی نیو مزدا 3 و گرندویتارا، در سطح قیمتی 2 خودروهای هیوندای ای 20 و کیا سراتو، در سطح قیمتی 3 خودروی هیوندای ای 10 و در سطح قیمتی 4 خودروهای رنو ساندرو، تندر 90 اتوماتیک  پلاس، تندر 90 اتوماتیک  و پژو 207 اتوماتیک و پارس تندر با اخذ 4 ستاره کیفی بالاترین کیفیت خودروهای ساخت داخل را در این ماه به خود اختصاص دادند.

مطابق این گزارش، سمند تبریز، پژو 405 خراسان، پژو پارس، پژو پارس مازندران، پژو پارس فارس، ساینا، تیبا 2، تیبا، ام وی ام 110 مدل اس، سایپا 111، سایپا 132 و 131، سایپا 131 پارس خودرو همچنان در جرگه‌ی خودروهای تک‌ستاره قرار دارند.

تولید این خودروهای تک ستاره و عدم تغییر کیفیت آنها در حالی توسط خودروسازان انجام میشود که بنا بر اعلام مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران "براساس سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت از پایان سال 96 هیچ خودرو تک ستاره‌ای نباید در سبد تولیدی شرکت‌های خودروسازی کشور وجود داشته باشد".

 
 
کلمات کلیدی : خودرو+ کیفیت خودرو
 
مرتضی
United States
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۰۰:۲۷:۱۱
سمند ۱ ستاره؟چینیها بیشتر از یک ستاره؟ما چی هستیم؟باور نمی کنم (4544815) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.