نظر منتشر شده
۲۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 345436
محدودیت برای تردد خودروهای شهرهای دیگر در تهران
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۱
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از اجرای طرحی در پایتخت خبر داد که بر اساس آن تردد خودروهای دارای پلاک شهرهای دیگر در معابر تهران محدود خواهد شد.

سردار سید تیمور حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، دراین‌باره گفت: برابر قانون هر راننده موظف است با پلاک متعلق به خودش در سطح شهر رانندگی کند و از سوی دیگر هر خودرو نیز باید با پلاک همان شهر تردد کند و اگر فردی از شهری به شهر دیگر نقل مکان کرده و در آنجا مستقر شود باید حتما پلاک همان شهر را نیز برای خودرویش دریافت کند.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت در سال‌جاری ایجاد محدودیت برای تردد خودروهای با پلاک شهرستان در سطح معابر است، گفت: متاسفانه در سال‌های اخیر به شدت تردد خودروهایی با پلاک شهرهای دیگر در تهران افزایش یافته است و همین امر باعث اخلال در ترافیک شهرها نیز شده است، از همین رو قصد داریم تا در سال‌جاری با خودروهای پلاک شهرستان که دارای تردد مداوم در تهران هستند برخورد کنیم.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه در فاز نخست اجرای این طرح اولویت برخورد با خودروهای حمل و نقل عمومی است، ادامه داد: منظور از خودروهای حمل و نقل عمومی یعنی خودروهایی است که با پلاک شهرستان در آژانس‌ها فعالیت کرده یا به شکل تاکسی و مسافربر شخصی اقدام به حمل و جابجایی مسافر در تهران می‌کنند اما پلاکشان متعلق به تهران نیست که همکاران من این افراد را شناسایی و با آنان برخورد خواهند کرد.

به گفته حسینی مأموران راهور در صورت مشاهده خودروهایی با پلاک شهرهای دیگر اقدام به جریمه آنان خواهند کرد؛ اما خودروی این افراد توقیف نخواهد شد.

وی درباره اینکه آیا احتمال جریمه این خودروها به وسیله دوربین‌های کنترل ترافیک یا ثبت تخلفات نیز وجود دارد یا خیر؟ به ایسنا گفت: در حال حاضر این امکان وجود ندارد اما به دنبال این هستیم تا در اولین فرصت از ظرفیت دوربین‌ها نیز کمک بگیریم و این جزو برنامه‌های آتی ماست.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره تشخیص خودروهایی که تردد مداوم به تهران دارند از خودروهایی که موقتا وارد تهران شده‌اند نیز گفت: تشخیص این امر توسط ماموران انجام خواهد شد، به عنوان مثال فردی که با پلاک شهرستان اقدام به مسافربری درتهران کند قطعا برای چند روز موقتا وارد شهر نشده و مشمول جریمه خواهد شد. اما افرادی که برای کاری موقتی وارد شهر شده‌اند مشمول این طرح نخواهند بود.

حسینی درباره پلاک خودروهای شهرهای اطراف تهران همچون ایران ۲۱، ایران ۷۸ و ... نیز گفت: این محدودیت برای تمام پلاک‌هاست، همانطور که می‌دانید پلاک‌های ایران۱۱ ، ایران۲۲، ایران۳۳، ایران۴۴، ایران۵۵، ایران۶۶، ایران۷۷، ایران ۸۸ و ایران ۹۹ درحال حاضر تنها پلاک‌های مجاز برای خودروهای شهر تهران هستند.
 
کلمات کلیدی : تهران ، پليس راهور ، رييس پليس راهور تهران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۷ ۲۲:۱۸:۵۸
شورشو در اوردین
برعکسش معقول تر بود (3647828) (alef-11)
 
فلاحی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۲۳:۲۵:۲۸
دوربین ها به پلاک حساس باشند کنترل بهتر صورت خواهد گرفت (3741116) (alef-11)
 
شوشتری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۲۳:۴۱:۵۵
عالی است شاید از بار ترافیکی تهران کاسته شود. (3741142) (alef-11)
 
داریان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۲۳:۴۳:۵۱
طرح خوبیه خیلی هم لازم و ضروری من کاملا با این طرخ موافقم و پس از این با وسایل عمومی به تهران سفر خواهم کرد. (3741145) (alef-11)
 
حسینخان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۲۳:۵۲:۵۶
عالی است دوربین ها را هم به پلاک های غیر مجاز حساس کنید (3741152) (alef-11)
 
بهرامی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۲۳:۵۴:۲۲
اگر این محدودیت ها اعمال نشود تهران هوایی برای تنفس نخواهد داشت . (3741153) (alef-11)
 
سرلک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۲۳:۵۵:۱۵
بسیار خوب و بجا است از پلیس راهور تشکر می کنم (3741155) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۷ ۲۲:۳۵:۴۰
کار غیر قانونیهق، کی گفته هر کس باید هر شهری رفت پلاک همون شهر هم بگیره؟؟قانوتش رو بگید ما هم بفهمیم، پول تعویض پلاک میخواین بگیرید از مردم؟ (3647843) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۲۳:۳۰:۰۱
در شهرهایی مثل تهران که ظرفیت پذیرش ندارند این کار انجام میشود نه همه شهرها. (3741122) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۷ ۲۳:۵۱:۵۶
جل الخالق (3647918) (alef-11)
 
حسین
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۲۸ ۰۰:۱۲:۳۵
خیلی هم خوب!

پس خودروهای پلاک تهران هم حق نخواهند داشت همه آخر هفته‌ها جاده و خیابانهای همه شهرهای شمالی را اشغال کرده و مردم را از زندگی بیندازند. (3647953) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۲۱:۵۱:۵۰
پس قبول دارید تا بحال سالهاست که مردم تهران حسابی از زندگی و حتی نفس کشیدن افتاده اند! (3742701) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۸ ۰۰:۲۷:۰۰
چه کار زشتی (3647973) (alef-11)
 
همشهری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۸ ۰۰:۵۶:۲۳
حتما تو این شهر خبری هست که سیل مهاجرت به آن با وجود محدودیتهای متعدد رو به افزایشه.وقتی بقیه شهرستانها به باد فراموشی سپرده شده م حضرات مسئول فقط بفکر تهران هستند نتیجه اش همینه... (3648004) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۸ ۰۸:۱۱:۱۶
بنده متاسفانه و از بخت بد متولد شهرستان هستم چند سالی هست برای کار مجبور به کوچ اجباری به تهران شده ام و در منزل یکی از آشنایان نزدیک زندگی می کنم و قرارداد اجاره باهاش ندارم. پارسال یک پراید 86 خریدم و 3 بار برای شماره گذاری مراجعه نمودم که فرمودند یا سند خونه بیار یا اجاره نامه با کد رهگیری در غیر اینصورت دروغ میگی ساکن تهران هستی و به هیچ عنوان پلاک تهران بهت نمیدیم تو میخوایی بری شهرستان کلاس بذاری که ماشین تهران داری برو از همون شهر خودت پلاک بگیر هر چقدر التماس کردم و توضیح دادم کسی قبول نکرد و نهایتا بنده هم مجبور شدم رفتم ماشین رو تو شهرستان پلاک کردم. الان با این اوصاف بنده حق داشتن و سوار شدن ماشین توی تهران رو ندارم؟؟؟؟؟ میشه از طرف ما به رییس پلیس راهور التماس کنید تا ما رو هم آدم حساب کنند و یک راه حلی هم برای بودن و زندگی کردن ما در نظر بگیرند؟ (3648211) (alef-11)
 
دامغانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۲۳:۳۴:۳۰
حالا مگه شهر خودت چه اشکالی داره که اصرار داری در تهران ماشین سوار ی شخصی داشته باشی؟ ما که در شهر خودمان هم ترافیک گمتری داریم و هم جای پارک و هم آرامش بیشتر پس چرا اصرار کنیم برادر؟ مگه در تهران اصلا میشود سوار ماشین شد و لذت برد یا به کاری رسید؟ (3741132) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۱-۲۸ ۰۹:۱۶:۳۱
طرحهاي محيرالعقول. (3648321) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۱-۲۸ ۰۹:۱۶:۵۸
طبق كدام قانون رسمي قراره اين كار انجام بشه. (3648322) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۸ ۱۶:۴۸:۱۱
عقل سالم در بدن سالم (3649264) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۵:۱۸:۲۶
عقل سالم در بدن سالم (3651323) (alef-13)
 
اکبر محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۵:۲۹:۴۳
این طرح جز تفرقه و نگاه قومیتی و تفرقه هیچ چیز نداره بابا همه ایرانیم (3651359) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۲۳:۲۸:۰۰
این هم شد حرف ؟ چه ربطی داره ؟ (3741119) (alef-11)
 
چراغی
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۲۱:۵۴:۴۶
یعنی چی این حرف؟ من که 3 سال پیش خودم به این واقعیت رسیدم باید برگردم به زادگاه خودم و الحمدلله در این 3 سال زندگیم روز بروز بهتر و شیرین تر شده و خودم و خانواده ام از دود و شلوغی و گرانی راحت شدیم (3742708) (alef-11)
 
تهرانی
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۲۲:۰۲:۳۵
ما سالهاست که پذیرای همه هموطنان عزیز در شهر خود بوده ایم و در همه کارها مهاجران گرامی را یاری و مهمان نوازی کرده ایم ولی متاسفانه شغل و آرامش و امنیت ما مردم تهران بطور ناراحت کننده ای در معرض نابودی قرار گرفته پس هموطن گرامی لطفا جانب انصاف را رعایت کنید و حد اقل از آوردن خودرو به این شهر گرفتار در ترافیک و آلودگی هوا خود داری نمایید فرزندان ما و شما حق تنفس و امنیت و آرامش دارند لطفا زندگی آنان را با ازدحام بیش از حد به مخاطره نیندازم (3742721) (alef-11)
 
دریکوند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۲۳:۲۰:۲۹
ظرفیت تهران گنجایش نداره هموطن عزیز تهرانی هم مثل من و شما انسان است و آرزوی زندگی آرام و بی دغدغه دارد و این حق اوست من و شما با مهاجرت به تهران و ایجاد تراکم غیر معقول باعث از بین رفتن نظم و آرامش پایتخت شده ایم .مرد آنست که منصفانه نقد کند نه نا عادلانه (3741111) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۱۷:۱۱:۴۵
این طرح بسیار عالی است (3742349) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.