توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501432
سهم 11 درصدی چین از صادرات کالا به کشور
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۱
میزان نوشت:  براساس آمار گمرک در ۴ ماهه ابتدایی سال ۹۶، چین با صادرات بیش از یک میلیون و ۲۹۴ هزار و ۳۸۰ تنی سهم ۱۱.۴۵ درصدی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش  میزان، در میان کشور‌های صادر کننده کالا به ایران، ۱۵ کشور از جمله چین، امارات متحده عربی، جمهوری کره، ترکیه، هند، آلمان، سوئیس، فرانسه، انگلستان، ایتالیا، هلند، سنگاپور، بلژیک، ژاپن و پاکستان به ترتیب عمده‌ترین طرف معامله در چهارماهه نخست سال ۹۶ با ایران بوده اند.

در چهار ماهه ابتدایی سال 96، حجم واردات به کشور، ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار و ۱۳۱ تن در آمار گمرک به ثبت رسیده است که از این رقم ۹ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۱۸۳ تن به ۱۵ کشور ذکر شده مربوط می‌شود.

براساس آمار گمرک کل درآمد ارزی اختصاص داده شده به واردات کالا، بالغ بر ۱۵ میلیارد و ۸۱۲ میلیون و ۸۱۰ هزار و ۹۲۰ دلار بوده که سهم ۱۵ کشور اعلام شده از سوی گمرک ۱۳ میلیارد و ۴۹۷ میلیون و ۴۵ هزار و ۶۷۹ دلار بوده است.

لازم به ذکر است که این کشور‌ها از لحاظ وزنی ۸۲.۲۰ درصد و از لحاظ ارزشی ۸۵.۳۶ درصد از سهم واردات به کشور را به خود اختصاص داده اند.

در میان کشور‌های عمده طرف معامله با ایران، چین با صادرات بیش از یک میلیون و ۲۹۴ هزار و ۳۸۰ تن کالا به کشور بزرگتزین صادر کندده کالا به ایران بوده است که از لحاظ وزنی ۱۱.۴۵ درصد و از نظر ارزشی ۲۲.۱۰ درصد از صادرات در ۴ ماهه نخست سال جاری را به خود اختصاص داده است.

لازم به ذکر است که چین با صادرات کالا به ایران در ۴ ماهه نخست سال درآمد ۳ میلیارد و ۴۹۵ میلیون و ۳۶۹ هزار و ۸۹۵ دلاری را نصیب خود کرده است.

http://www.mizanonline.ir/files/fa/news/1396/5/21/1260221_136.png
 
کلمات کلیدی : چین از صادرات+واردات+اقتصاد ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.