توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 427573
جزییات بخشنامه جدید صادراتی دولت
تاریخ انتشار : شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۰
رییس کنفدراسیون صادرات ایران از بخشنامه جدید سازمان امور مالیاتی درباره استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات حداکثر ظرف مدت یک ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی کنفدراسیون صادرات ایران، محمد لاهوتی با اشاره به بخشنامه جدید سازمان امور مالیاتی برای تسریع در استرداد مالیات بر ارزش افزوده بخش صادرات گفت: به دلیل اعتراض های رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران درباره استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات، پنج ماه قبل، دستور بازنگری از سوی معاون اول رییس‌ جمهوری صادر شد؛ اما باوجود اصلاح، باز هم ایراداتی به آن وارد بود.

رییس کنفدراسیون صادرات ایران افزود: پس از کش و قوس‌های فراوان و باوجود پیشنهاد شش ماده‌ای مشترک اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و رییس سازمان توسعه تجارت، مجدد مالیات بر ارزش افزوده به 17 بند تغییر پیدا کرد که باز هم مورد اعتراض اتاق و وزارت صنعت، معدن و تجارت واقع شد.

وی تصریح کرد: در نهایت درجلسه دو هفته پیش در وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور وزیران امور اقتصادی و دارایی، صنعت ، معدن و تجارت و نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، توافقی صورت گرفت و بخشنامه‌ای در سی ام آذرماه امسال صادر شد که به نظر می‌رسد در صورت اجرای صحیح و دقیق آن، زمان استرداد مالیات بر ارزش افزوده برای صادرکنندگان برطرف و طبق زمان معین قانونی مسترد شود.

لاهوتی ابراز امیدواری کرد که اجرای این بخشنامه با تمهیدات اندیشیده شده، بر اساس قانون در زمان مقرر صورت گیرد.
به گزارش ایرنا، مسعود خوانساری رییس اتاق بازرگانی تهران پیش از این از شکل گیری یک کمیته مشترک بین اتاق تهران و سازمان امور مالیاتی برای حل مشکلات مالیاتی فعالان اقتصادی خبر داد و با اشاره به درخواست صادرکنندگان در مورد استرداد یک ماهه مالیات صادرات گفته بود: اخیرا جلسه ای با حضور معاون اول رییس جمهوری برگزار و در آن مقرر شد کمیته ای چهار نفره متشکل از وزیر امور اقتصادی و دارایی، رییس گمرک، رییس سازمان امور مالیاتی و رییس اتاق تهران به بررسی ابعاد این موضوع بپردازد تا این مطالبه صادرکنندگان تحقق پیدا کند.

سیدکامل تقوی نژاد رئیس سازمان امور مالیاتی کشور نیز چندی پیش در جمع فعالان بخش خصوصی در اتاق تهران گفته بود: فشار مالیاتی بر مالیات دهندگان از اهداف سازمان امور مالیاتی نیست، بلکه ما معتقدیم اگر هزینه های دولت زیاد شود، حق نداریم برای تامین آن به مردم فشار بیاوریم.
 
کلمات کلیدی : صادرات + اقتصاد ایران + واردات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.