توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494288
تکرار ادعاهای بی‌اساس الجبیر علیه ایران
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۸
وزیر خارجه عربستان در کنفرانس مطبوعاتی با همتای ایتالیایی خود بار دیگر ایران را حامی تروریسم خواند.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسکای نیوز، عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در یک کنفرانس مطبوعاتی با همتای ایتالیایی خود در رم مدعی شد: ایران حامی تروریسم است و نفرت و کینه را شعله‌ور می‌کند.

وی هم‌چنین مدعی شد: ایران در امور داخلی کشورهای منطقه مداخله می‌کند.

الجبیر در این کنفرانس در پاسخ به سوال خبرگزاری رسمی کویت درباره بحران قطر گفت: ما معتقدیم که این بحران باید در چارچوب شورای همکاری‌ (خلیج فارس) حل شود و کشورهای عربی مخالف تروریسم یعنی عربستان، امارات، بحرین و مصر اصولی را مطرح کردند که همه بر سر آنها توافق دارند.

وی در ادامه با اشاره به این‌که ما با صبر و شکیبایی منتظر تغییرات خوب هستیم، گفت: ریاض، ابوظبی، منامه و قاهره خواستار این هستند که دوحه مطالبات آنها را بپذیرد و در غیر این صورت صفحه اختلافات بسته نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، وزیر خارجه عربستان دو روز پیش نیز در نشست خبری با همتای بلژیکی خود ادعاهایی را علیه ایران مبنی بر تلاش برای دخالت در امور داخلی کشورهای همسایه‌اش مطرح کرد.

این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران همواره مخالف اول تروریسم در جهان بوده و برای نابودی و ریشه کن کردن این آفت تلاش‌های فراوانی کرده است. عربستان در حالی ایران را حامی تروریسم می‌خواند که خود از آنها حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کند.

وزیر خارجه عربستان در حالی ایران را به دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه متهم می‌کند که مقامات کشورمان هموار تاکید می‌کنند حضور ما در برخی کشورهای عربی مستشاری و با هدف نابودی تروریست‌ها و به خواست خود آن کشورها است.
 
کلمات کلیدی : عادل الجبیر + عربستان + ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.