توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442087
احتمال افزایش غلظت آلاینده‌ها در تهران
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۵
طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، طی روز جاری وضعیت کیفی هوا در شرایط مطلوب قرار داشته و انتظار می رود با افزایش تدریجی غلظت آلاینده ها تا روز یکشنبه، شرایط کیفی هوا به محدوده شرایط ناسالم برای گروه های حساس برسد.

به گزارش ایسنا، بر اساس تحلیل ﺁخرین داده‌های هواشناسی پیش بینی شده برای شهر تهران، با کاهش میزان ناپایداری جوی در روز جاری (شنبه 16 بهمن) نسبت به روز پیشین، در برخی ساعات وزش باد موثر (با بزرگی بین 3 تا 4 متر بر ثانیه) انتظار می رود، این شرایط تا روز یکشنبه کمابیش ادامه خواهد داشت.

با برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار در روز دوشنبه17 بهمن، به تدریج بر سرعت باد افزوده شده و در برخی ساعات بعدازظهر وزش باد با بزرگی بین 5 تا 7 متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی پیش بینی می شود. همچنین طی روز جاری دما کاهش محسوسی یافته و طی برخی ساعات دمای زیر صفر درجه سانتیگراد تجربه خواهد شد و پیش بینی می شود از بعدازظهر یکشنبه پارامتر دما به طور نسبی افزایش یابد.

طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، طی روز جاری (شنبه) وضعیت کیفی هوا در شرایط مطلوب قرار داشته و انتظار می رود با افزایش تدریجی غلظت آلاینده ها تا روز یکشنبه، شرایط کیفی هوا به محدوده  ناسالم برای گروه های حساس برسد.

بر اساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به 8 صبح امروز 76 و در شرایط سالم قرار داشته است.
 
کلمات کلیدی : آلودگی هوا + شاخص آلودگی+ هوای پایتخت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.