نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443392
جمشید ایمانی عضو هیأت مدیره ایران‌خودرو استعفا کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۱

یک عضو هیأت مدیره ایران خودرو به‌دلیل آنچه که خود او بی‌قانونی، مشکلات مالی، اقتصادی و انجام معاملات ضربدری در این شرکت خودروسازی نامیده است، استعفا کرد.

به گزارش الف عدم ارایه اطلاعات ،  استخدام 4200نفر نيروي كار جديد در شرايطي كه ظرفيت توليد در ايران‌خودرو 15درصد كاهش يافته است، خريد سهام شركت‌هاي زير مجموعه در شرايطي كه ايران خودرو با بحران مالي روبه‌رو است، شفاف نبودن اطلاعات و گزارش‌هاي مالي و بسياري موارد ديگر ازجمله انتقاد‌هايي است كه جمشيد ايماني، عضو هيأت مديره ايران خودرو به ساختار مديريت اين شركت وارد كرده است و سپس با ارائه يك نامه 14بندي به مديرعامل و ساير اعضاي هيأت مديره اين شركت استعفا كرده است.

ايماني در بند اول نامه استعفاي خود نوشته است: در دوره عضويت در هيأت‌مديره اساسا هيچ‌گونه دسترسي به اسناد و مدارك، قرارداد‌ها و صورتحساب‌ها براي اينجانب فراهم نشد و حتي دسترسي به حداقل اطلاعات ميسر نبود. تقاضا‌هاي موردي براي كسب اطلاع از وضع شركت نيز از سوي مديرعامل بلا‌جواب مي‌ماند، بنابر اين انجام تكاليف مندرج در اساسنامه شركت و مفاد قانون تجارت براي اينجانب ميسر نيست. برقراري جلسات هيأت مديره از نظم خاصي پيروي نمي‌كند. ايماني در بند ديگري از نامه خود نوشته است: از نظر اينجانب اطلاعات شركت و گروه ناقص و بعضا اشتباه است.
وی می نویسد:شناسایی زیان در حدود ۷۲۰ میلیارد تومان در سال ۹۴ در شرکت ساپکو، و شناسایی حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان زیان تلفیقی سال ۹۴ و ثبت حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان زیان انباشته در پایان سال ۹۴، بیانگر فعالیت غیر اقتصادی گروه است ضمنأ تنها خریدار قطعات شرکت ساپکو، شرکت ایران خودرو است و شناسایی زیان شرکت ساپکو، و عدم اصلاح آن ( زیان تلفیقی ۶ ماهه ۹۵ بالغ بر ۴۰۰۰ میلیارد تومان شده است) از نظر این جانب بیانگر عدم شفافیت صورت های مالی هر دو شرکت است.
متاسفانه این رویه در سال ۹۵ نیز در حال تکرار شدن است.

او همچنين در ادامه نامه به خريد سهام شركت ايران خودرو توسط خودش اعتراض مي‌كند و مي‌گويد چرا بايد در شرايطي كه ايران خودرو خودش با مشكلات مالي زيادي مواجه است مبالغ زيادي را صرف خريد سهام شركت‌هاي زير مجموعه خودش بكند. در بند6 اين نامه تأكيد شده است كه خريد سهام شركت‌هاي زير مجموعه ايران خودرو توسط خودش به‌معناي كاهش سرمايه است و تأكيد شده كه در طول سال‌هاي قبل بر تعداد اين سهام اضافه شده است.

ايماني مي‌نويسد: خريد سهام شركت ايران خودرو توسط شركت‌هاي تابعه و ادامه اين امر ضمن مغايرت‌هاي قانوني و تأثيراتي كه بر بازار سهام دارد و در شرايطي كه شركت ازكمبود نقدينگي و افزايش هزينه‌هاي مالي رنج مي‌برد خريد سهام شركت توسط خودش به منزله كاهش سرمايه است.
 
کلمات کلیدی : جمشید ایمانی + ایران‌خودرو +استعفا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۶:۴۵:۴۸
احسنت به صداقت و افشاگری شما (4155730) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۷:۱۹:۲۰
همه اینا یعنی من مصرف کننده باید جواب این سوء مدیریت ها و به صورت خاص تر ، رانت ها و زدوبندبازی ها رو با پرداخت چند میلیونی بیشتر بابت خودرو بدهم !!!!

اگر به حرام و حلال اعتقاد دارید پس بدونبد ما یک ریال هم از این پول ها راضی نیستیم . اینشالله یا درست بشه یا زودتر تعطیل بشه . (4155782) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۸:۲۳:۱۲
چرا بتاریخ استخدام های زائد اشاره نکرده اید این ابهام بوجود میاید که این استخدام ها اخیرا صورت گرفته حال آنکه اکثر این کار حدود ده سال پیش انجام شده . (4155873) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۰۹:۰۳:۳۶
شما هم دیگه شورش رو درآوردین. فکر می کنم یه بیماری به نام دولت قبل مقصر انگاری گرفتین!!!!!!!!!!!!!!!! (4156455) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۹:۴۱:۳۸
درود بر شرف این مرد ای کاش برخی مدیران مثل ایشان غیرت داشتند و خودشون رو به پول نمی فروختن (4155968) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۹:۵۸:۱۱
منظور این آقا این است که یک مشت آدم بی مسئولیت در ایران خودرو
نشسته اند و بر علیه مردم ایران توطئه میکنند و آنان را با این فورغونها به کام مرگ میکشند تا جیبشان پر از مال حرام و دزدی گردد. (4155986) (alef-11)
 
میثم تهرانی
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۲۰:۵۷:۰۳
زمان دکتر منطقی در سال 81 یک نوع نرم افزار"ای ار پی " از کمپانی سب خریداری شد برای شفاف سازی قیمت تمام شده در تمام قسمتهای مختلف تولیدی و خرید قطعات داخلی و خارجی و فروش که هنوز بعد از 14 سال این نرم افزار به بهانه های مختلف علیرغم هزینه های سنگین پیاده سازی و خرید ان هیچگاه اجرایی نشد. الان همگان متوجه می شوند چرا مدیران مختلف بعد از دکتر منطقی از این شفاف سازی طفره رفته اند. (4156027) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۲۱:۲۰:۲۶
چرا به دروغ می گویند تحریم ها بی اثر بوده؟ کمر اقتصاد کشور شکسته و آقایون در خواب سنگین.خدا به داد مردم برسه (4156049) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۲۲:۲۲:۰۹
ايران فرغون اسم بهتر و شايسته تري هست (4156128) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۰۶:۵۰:۳۰
شرکت حسابرس و بازرس ایران خودرو کیست؟ چرا گزارش های شرکت را منعکس نمی کند. تک تک صحبت های فوق یک بند حسابرسی است و مجمع شرکت بایستی مدیر عامل و هیئت مدیره را بازخواست کند. سازمان بورس چرا دست روی دست گذاشته است؟ این یعنی فساد اقتصادی.
آقای مجلس محترم، این وظیفه شماست که تحقیق و تفحص ایران خودرو را به تصویب برسانید. (4156356) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۰۹:۱۳:۴۱
جناب ایمانی سلام
خود کرده را تدبیر نیست! این نظامی مالکیتی، مدیریتی، مالی، اقتصادی و... در صنعت خودرو یادگاریِ خود شما هم هست. چقدر تفاوت وجود دارد بین ایمانی که منتخب مدیران دولتی باشد با ایمانی که منتخب بخش خصوصی باشد. (4156466) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.