توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 398357
سید حسن نصرالله: انقلاب اسلامی ایران و مقاومت نشأت گرفته از بیدارسازی امام حسین (ع) است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۳
دبیرکل حزب الله لبنان در نخستین شب ماه محرم در مجتمع سیدالشهدا در بیروت تاکید کرد، امام حسین (ع) همچنان قدرت بیدارسازی را دارد و این چیزی است که در انقلاب اسلامی ایران و مقاومت اسلامی و در رویارویی با تمامی گروه‌های تکفیری حاصل شده و این منطق، روحیه و عزم همچنان کارساز و عملی است.

به گزارش ایسنا،‌ به نقل از سایت شبکه المنار، سید حسن نصرالله،‌ دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه تمامی مذاهب اسلامی بقایشای نشأت گرفته از خون‌ و فداکاری‌های امام حسین (ع) است و الا اسلامی در کار نبود، تاکید کرد: چیزی که ما امروز با آن زندگی می‌کنیم تاکیدی بر این است که خون بر شمشیر پیروز شد و در اکثر رخدادهای عصر حاضر نیز شاهد پیروزی خون بر شمشمیر هستیم. خون محاصره و توطئه چینی علیه شمشیر در اکثر میدان‌ها.

سید حسن نصراالله تصریح کرد: داعش و همقطارانش با قتل و سر بریدن‌ها "‌خود را به خدا نزدیک می‌دانند" اما آنها نوادگان "مسلم بن عقبه" هستند.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: پیروزی احتمالا به معنای تعطیلی اهداف سیاسی دشمن است زمانی که مقاومت مانع شود دشمن به اهدافش برسد به بالاترین سطح پیروزی رسیده همانطور که در سال‌های ۱۹۸۵ تا سال ۲۰۰۰ رخ داد.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: در کربلا دو جبهه با هم می‌جنگیدند اما هر یک هدف خاص خود را داشتند. اما اگر ما مشخص کنیم در حساب دنیا چه کسی غالب است و در حساب آخرت چه کسی پیروز، می‌توانیم از پیروزی وشکست صحبت کنیم.

دبیرکل حزب الله لبنان در توصیه‌هایی در پایان سخنرانی‌اش بر حضور در مجالس و ننشستن پای تلویزیون و اینترنت تاکید کرد و گفت: امیدوارم با توجه به تدابیر امنیتی که برای شرکت کنندگان در مجالس در نظر گرفته شده و حزب الله لبنان جنبش امل، ارتش و نیروهای امنیتی این تدابیر را اتخاذ کرده‌اند، همه در مجالس عزاداری حضوری پرشور داشته باشند.
 
کلمات کلیدی : سید حسن نصرالله +لبنان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.