توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407944
نصرالله: تامین امنیت لبنان فقط بر عهده دولت نیست
تاریخ انتشار : شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۵
دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد که حمایت از امنیت داخلی لبنان امر بسیار مهمی است و نیاز به تلاش های همگان دارد.

به گزارش فارس، سید حسن نصرالله امروز در همایشی با گروه‎های فعال حزب الله در منطقه بعلبک-الهرمل دیدار کرد و پس از آن از طریق ویدئو کنفرانس سخنرانی ایراد کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان در ابتدای سخنرانی خود به درگیری‎ها اخیر در منطقه مرزی البقاع لبنان اشاره کرد و گفت: آنچه که طی ماه های گذشته در البقاع رخ داده است، مساله خطرناک و نگران کننده ای بود.

سید حسن نصرالله گفت: برخی ها هستند که می خواهند به وجهه منطقه البقاع و اهالی شریف آن ضربه بزنند.

افزود: باید امنیت داخلی کشور برای معیشت مردم و توسعه و آبادانی کشور و ایجاد فرصت های کاری و گردشگری به ثبات برسد.

نصرالله با تاکید بر اینکه تامین امنیت بر عهده دولت است، گفت: گروه های فعال و اشخاص و نخبه ها هم در این امر مهم وظیفه و مسئولیت دارند.

دبیرکل حزب الله افزود: بین اهالی بعلبک-الهرمل و امام موسی صدر عهد و پیمانی است که باید بر اساس محتوا و مضمون آن عمل کنیم.

نصرالله در ادامه سخنرانی از اهالی بعلبک الهرمل خواست تا به پیمان شرف که آن را با امام موسی صدر در سال 1970 امضا کردند، رجوع کنند که بر اساس آن قاتل و یا مجرم و سارق به دولت تحویل داده شود و حزب الله و جنبش امل و دیگر قدرت های سیاسی برای تحویل و بازداشت وی فشار بیاورند.

وی تصریح کرد: ما به شما قول می دهیم که حزب الله و امل همه تلاش خود را برای بازداشت مجرمان و قاتلان و سارقان و همکاری با دستگاه امنیتی را به کار خواهند گرفت. این بخشی از مسئولیت ماست و شما(اهالی بعلبک-الهرمل) نیز باید از دولت بخواهید که این مسئولیت را بر عهده بگیرند.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: در تامین امنیت اجتماعی فقط دولت مسئول است و هیچ جایگزینی وجود ندارد.
 
 
کلمات کلیدی : سید حسن نصرالله+لبنان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.