توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424212
قطر طرح نام این کشور در پرونده حمله به کلیسای قبطی‌های مصر را محکوم کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۰
وزارت خارجه قطر طرح نام این کشور در انفجار کلیسای قبطی‌های مصر را به بهانه سفر فرد مظنون به انجام این حمله به قطر در سال ۲۰۱۵ به شدت محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم ، احمد الرمیحی، مدیر دفتر اطلاع رسانی وزارت خارجه قطر گفت: ایراد چنین سخنانی و طرح نام قطر با هر بهانه‌ای جهت سرپوش گذاشتن بر قصور مسئولان ذی ربط در مصر، احساسات انسانی میان ملت‌های برادر را خدشه دار می‌کند و به نهادینه کردن روابط برادری میان کشورهای برادر کمک نمی‌کند.

الرمیحی خاطرنشان کرد، ورود "مهاب مصطفی السید قاسم"، فرد مظنون به انجام این حمله، به قطر در تاریخ ۲۰۱۵/۱۲/۳ با ویزای سفر بر اساس اقدامات قانونی انجام شد و همانطور که صدها هزار تن که به آنها اجازه ورود به قطر برای انجام کار یا سفر داده می‌شود.

الرمیحی بر موضع ثابت قطر مبنی بر مخالفت با هرگونه مظاهر تروریسم با هر انگیزه یا توجیهی که باشد، تاکید کرد و گفت که قطر نمی‌پذیرد که لطمه‌ای به امنیت ملت برادر مصر وارد شود.

وی تاکید کرد: روابط برادرانه میان ملت قطر با ملت برادر مصر مستحکم باقی خواهد ماند بدون آنکه ادعاهای نادرست و اشتباه این روابط را متزلزل کند.

پیشتر دولت مصر اعلام کرد عامل حمله به کلیسای قبطی‌ها از اخوان المسلمین دستور گرفته بود.

این درحالی است که گروه تروریستی داعش امروز (چهارشنبه) مسئولیت حمله مذکور را برعهده گرفت. در این حمله دستکم ۲۵ تن کشته شدند.
 
کلمات کلیدی : انفجار تروریستی + مصر + قطر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.