توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488717
وزیر سابق فرانسه خواستار حذف پست نخست‌وزیری در این کشور شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۳
وزیر فرهنگ فرانسه در گفت‌وگو با یک روزنامه فرانسوی با ناکافی خواندن مسئولیت‌های سیاسی رئیس‌جمهور در این کشور خواستار حذف پست نخست‌وزیری و مسئولیت‌پذیری رئیس‌جمهور در برابر پارلمان شد.

به گزارش فارس،  وزیر فرهنگ سابق فرانسه در گفت‌وگو با یک روزنامه فرانسوی خواستار حذف پست نخست‌وزیری در این کشور شد.

«ژاک لانگ» در مصاحبه با روزنامه فرانسوی «لوپاریزین» در اظهاراتی اعلام کرد: «نقش رئیس‌جمهور در کشور فاقد مسئولیت‌های سیاسی کافیست. در واقع طبق قانون اساسی این نخست‌وزیر است که رئیس دولت است. چنانچه پست نخست‌وزیری حذف شود، رئیس‌جمهور رئیس دولت نیز خواهد بود و در برابر پارلمان مسئول خواهد بود.»

براساس این گزارش، وزیر فرهنگ سابق فرانسه خواستار آنست که رئیس‌جمهور این کشور بتواند پیوسته مقابل نمایندگان پارلمان سخنرانی کند و دیدارهای منظمی با آنها داشته باشد.

وی در این خصوص گفت: «من امیدوارم که این امر نه تنها به دیدارهای منظم رئیس‌جمهور و نمایندگان پارلمان (بطور مثال هر 6 ماه یکبار) منجر شود بلکه فرصتی برای بحث و تبادل نظر واقعی میان رئیس‌جمهور و نمیاندگان پارلمان باشد.»
 
کلمات کلیدی : امانوئل مکرون + فرانسه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.