توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472829
کابینه جدید فرانسه امروز معرفی می‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۸
به دنبال تاخیر در معرفی کابینه جدید دولت فرانسه که قرار بود روز سه شنبه انجام شود، رئیس جمهوری این کشور امروز (چهارشنبه) کابینه خود را معرفی می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، این تاخیر در معرفی کابینه توسط امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه برای بررسی بیشتر سوابق مالیاتی وزرای آینده دولت صورت گرفته است.

کاخ الیزه در بیانیه‌ای اعلام کرد: ماکرون و ادوار فیلیپ، نخست وزیر جدید فرانسه تصمیم گرفتند تا امروز راس ساعت ۱۵ به وقت محلی (۱۳ به وقت گرینویچ) اعضای کابینه را معرفی و با این کار به ناظران اجازه را بدهند تا سوابق مالیاتی افراد مورد نظر را بررسی کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است، اعضای دولت ماکرون باید تعهد مربوط به اخلاق و امانت داری را امضا کنند و براساس یک روش و منش درست کارهای دولت را انجام دهند.

ماکرون در جریان کمپین انتخاباتی‌اش قول داد تا با فساد مبارزه کند و یکی از اولویت‌های دولت خود را تصویب پیش نویس قانونی می‌داند که درباره اخلاقی ساختن زندگی سیاسی و مردمی پیش از انتخابات پارلمانی ماه آتی میلادی است.

پیش نویس این قانون که از سوی متحد ماکرون حزب جنبش دموکراتیک شامل ممنوعیت پارتی بازی برای اعضای پارلمان مطرح شده است.

براساس این پیش نویس، اعضای منتخب و وزرا از به کار گرفتن اعضای خانواده‌اشان منع هستند.

نخستین نشست کابینه جدید روز پنجشنبه برگزار می‌شود.
 
کلمات کلیدی : امانوئل مکرون + فرانسه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.