توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487718
میرزاده: خواسته ولایتی یک خواسته قانونی است
تاریخ انتشار : جمعه ۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۰
عضو هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن بیان اینکه مسئولان از به کارگیری استانداردهای دوگانه در تصویب رشته‌های دانشگاه آزاد، موسسات غیر انتفاعی‌ و پیام نور بپرهیزند، گفت: خواسته دکتر ولایتی یک خواسته قانونی برای احقاق حق دانشگاه آزاد است.

دکتر حمید میرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در بخشی از بدنه میانی وزارت علوم نگاه چندان مثبتی نسبت به دانشگاه‌های غیرانتفاعی یا پیام نور که نسبت به دانشگاه آزاد از حداقل امکانات و اساتید بی‌بهره بودند، وجود ندارد که این مساله همواره برای دانشگاه آزاد موجب دردسر بود.

عضو هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: من با دکتر ولایتی در خصوص مدیریت دانشگاه آزاد اختلاف نظر حقوقی داشتم اما این موضوع دشمنی نبود بلکه اختلاف نظر حقوقی در چارچوب اساسنامه بود که برخی از افراد که معزولان من بودند فرصت را مخصوصا بعد از فوت آیت الله هاشمی مناسب دیدند و به جوسازی پرداختند و دکتر ولایتی را که تا حدود ٢٠ فروردین ٩٦ از من حمایت می کردند نسبت به بنده بدبین کردند و بنا به اعلان اتهامات ثابت نشده، شد آنچه شد!

وی ادامه داد: با این وجود و به رغم کم لطفی ایشان بخودم، اما این مساله باعث نمی‌شود که من به دکتر ولایتی حق ندهم.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: حق دانشگاه آزاد است که با امکانات و اساتید زیاد و کارکنانی که دارد و البته اعتباری که اخیرا از نظر ملی و بین المللی کسب کرده و توانسته تاثیر عمیقی در توسعه علمی، پژوهشی و کارآفرینی ایران گذارد پرچمدار تحصیلات تکمیلی بماند.

میرزاده افزود: از طرفی با توجه به قوانین و مقررات فعلی که حامی دانشگاه آزاد است، امکانات کم نظیر اعم از استاد و دانشجو در سطح کشور، ضرورت بومی گزینی و ملاحظه جمعیت خانواده‌ها قطعا و قاطعا دانشگاه آزاد باید همچنان پرچمدار تحصیلات تکمیلی بماند .

وی تصریح کرد: البته باید فرایند جذب استاد در دانشگاه آزاد اسلامی برای توسعه کیفی و رعایت استانداردهای آموزش عالی همچون گذشته ادامه یافته و متوقف نشود. در این خصوص ما برنامه داشتیم و بر این مبنا حتی از تک تک واحدها برای جذب استاد تعهد گرفته بودیم که البته شنیدم اخیرا این روند متوقف شده که امیدوارم صحت نداشته باشد.

عضو هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه اظهار کرد: به هر حال بنده برای حفظ میراث مرحوم هاشمی و توسعه آن و با توجه به اینکه هنوز طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی عضو هیات موسس دانشگاه آزاد هستم  به طور جد معتقدم خواسته دکتر ولایتی احقاق حق دانشگاه آزاد است.

میرزاده با بیان اینکه مسئولان آموزش عالی باید به خواسته دکتر ولایتی که یک خواسته قانونی است ترتیب اثر بدهند، گفت: مسئولان نباید بخاطر بعضی از موسسات به اصطلاح آموزش عالی بی هویت که با رانت‌های ارتباطی در دولت قبل قارچ گونه ظهور یافته و متاسفانه بخاطر منافع شخصی توسط بعضی از مدیران آموزش عالی طی این چند سال اخیر بدور از حق مورد حمایت قرار گرفته‌اند  و کیفیت آموزش عالی را ملکوک کرده اند، این دستاورد بزرگ علمی و فرهنگی انقلاب یعنی دانشگاه آزاد اسلامی را بیش از این تضعیف کنند.

وی تاکید کرد: لازم است مسئولان از بکارگیری استانداردهای دوگانه در تصویب رشته‌های دانشگاه آزاد، موسسات غیر انتفاعی‌ و پیام نور بپرهیزند.
۱۳۹۶/۰۴/۱۷ ۲۲:۵۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۱ ۱۷:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۰ ۲۱:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۸ ۲۲:۳۶
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۸ ۱۸:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۷ ۲۳:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۹ ۱۳:۵۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۹ ۱۳:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۹ ۱۲:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۹ ۰۷:۱۰
 
 
کلمات کلیدی : دانشگاه آزاد+حذف رشته ها+وزارت علوم+ولایتی+میرزاده
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.