نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490315
پایان مناقشه وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۸
معاون امور مجلس دانشگاه آزاد گفت: تمام ۲۹۰۰ رشته‌ محل مورد مناقشه وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی به کار خود ادامه می‌دهند.

به گزارش تسنیم، علیرضا منادی‌سفیدان معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامی درباره تعیین تکلیف 2900 رشته محل دانشگاه آزاد که وزارت علوم دستور حذف آنها را داده بود، گفت: تمام این رشته‌ها 3 شرط توافق شده در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس را دارند. بنابراین به کار خود ادامه می‌دهند و حتی اگر نداشتند نیز به دلیل قانونی بودن تمامی رشته محل‌ها جذب دانشجو در این رشته‌ها متوقف نخواهد شد.

معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامی دلایل قانونی بودن این اقدام دانشگاه آزاد اسلامی را توضیح داد و افزود: طبق قانون مصوب مجلس در سال 67 که صراحتا می‌گوید رشته‌های دانشگاه آزاد با تصویب هیات سه نفره (نمایندگانی از وزارت علوم، شورای عالی انقلاب فرهنگی و دانشگاه آزاد اسلامی) قانونی به شمار می‌آید، دانشگاه آزاد به کار خود ادامه خواهد داد.

وی ادامه داد: تمام 2900 رشته محل گفته شده قانونی هستند اما با این وجود وزارت علوم نسبت به آن‌ها ان‌قلت وارد کرد که کمیسیون آموزش مجلس 3 شرط را برای ادامه فعالیت این رشته در نظر گرفت و با توجه به اینکه همه رشته محل‌ها می‌توانند شرایط توافق شده در کمیسیون را کسب کنند می‌توانند به کار خود ادامه دهند.

منادی سفیدان گفت: دغدغه‌های کیفی وزارت علوم برای دانشگاه آزاد قابل درک است و دانشگاه به دنبال افزایش کیفیت‌ رشته‌ها است. هرچند بنا بر جلسه مشترک با مسئولان وزارت علوم در محل این وزارتخانه بنا شد دانشگاه آزاد نظارت مجددی بر کم و کیف رشته محل‌های خود داشته باشد، اما فعلا تمام 2900 رشته محل‌ها سرجای خودشان هستند.

معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: وزارت علوم دیگر نمی‌تواند ایراد وارد کند، چرا که شروط را در کمیسیون پذیرفته و ویدئو جلسه کمیسیون نیز موجود است. همه رشته محل‌ها دارای سه شرط هستند به همین دلیل در دفترچه آمده و دانشجویان بسیاری نیز ثبت نام کردند.
 
 
کلمات کلیدی : دانشگاه آزاد+حذف رشته ها+وزارت علوم
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۰۰:۴۹:۲۷
اگر پارسال بود وزارت علوم به این رشته ها ایراد نمیگرفت و اگر ۵ سال قبل بود این رشته محل ها تعطیل میشد همه مسائل در موازنه قدرت نیرو های سیاسی ایجاد و حل می شود (4464731) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۰۹:۳۲:۰۷
پس این همه ایراداتی که به اصطلاح کارشناسان گرفته بودند چی بود؟ (4464982) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۰۱:۲۷:۱۹
مدرک های کیلویی به خاطر پول. (4464764) (alef-3)
 
امیدوار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۰۲:۴۸:۰۷
چشممان روشن
از همون اول هم معلوم بود بابا
تو این مملکت کسی به حال کسی دلش نمیسوزه
همه جزیره ای کار می کنند
دقت کن خودرو سازی به نفع خود-نیروی انتظامی قانون مصوب مجلس رو اجرا نمیکنه در مورد گواهینامه بدون پایان خدمت-
دانشگاه پیام نور شبانه غیرانتفاعی... (4464790) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۰۸:۰۲:۵۰
بازگشت جاسبی (4464879) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۰۸:۳۱:۱۸
دولت این رشته ها رو حذف نکنه بخاطر نبودن دانشجو خودشون تا 3-4 سال دیگه تعطیل می شن. مثل اتفاقی که برای دوره های کارشناسی افتاده وصندلی ها خالی موندن (4464918) (alef-11)
 
نسترن
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۱۰:۲۰:۱۱
چه عجیب

دانشگاه تهران برای کلاس های ارشد و دکتری 8 نفر می گیرد و دانشگاه آزاد فلان

شهرک و فلان روستا 80 الی 120 نفر....

تجارت با آینده جوانان این کشور به چه قیمتی . . . (4465032) (alef-11)
 
یک استاد اقتصاد
China
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۱۰:۵۱:۳۵
»قانونی » بودن دلیل خوبی برای حفظ برنامه تحصیلی دانشگاه نیست. بیان اینکه رشته تحصیی دانشگاه قانونی است بنا بر این حفظ شود مثل این میماند که شخصی با دریافت تسهیلات ده خودرو که به بیش از یکی احتیاج ندارد خریداری کند چونکه عملکردش قانونی است.

معیار حفظ و یا حذف رشته تحصیلی دانشگاه باید بازار کار بری فارغ التحصیلان رشته و تعداد دانشجویان برای ثبت نام در آن رشته تحصیلی باشد. (4465079) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.