نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486400
نامه جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد به رئیس جمهور
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۰
جمعی از اساتید هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، در نامه ای به ریاست محترم جمهور و رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خواستار توجه بیشتر به تصمیم های وزارت علوم درباره این نهاد آموزش عالی در کشور شدند. به گزارش الف، در این نامه آمده است:

به نام خدا
حضور محترم ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
و ریاست محترم هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی

با سلام و عرض احترام
بر ما نویسندگان این نامه ببخشایید که صریح و بی‌پرده می‌نویسیم، [...] در این شکوائیه می‌خواهیم از فشار ناحقی که دستگاه‌های رسمی متولی آموزش عالی در اعطای رشته‌محل‌های دانشگاهی بر دانشگاه آزاد اسلامی روا داشته اند، فریاد برآوریم و بار دیگر توجه آن دو مقام محترم و مسئول را به این مهم معطوف کنیم که در صورت ادامه‌ی روند کنونی و اعمال این سهمیه‌بندی، همین امسال بسیاری از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ورشکست خواهند شد و گروه بزرگی از اعضای هیات علمی و کارمندان آن که همگی از زمره‌ی نخبگان و تحصیلکردگان ایران اسلامی‌اند به خیل بیکاران کشور اضافه می‌شوند.

عالیجنابان! عملکرد [...] متولیان امر در حذف رشته‌محل‌های دایر دانشگاه آزاد اسلامی که از نظر تعداد اعضای هیات علمی و امکانات آموزشی تمامی استانداردهای لازم را دارا هستند و اعطای این رشته‌ها به موسسات آموزشی دیگر که فاقد استانداردهای آموزشی لازم هستند، تیشه بر ریشه‌ی بزرگ‌ترین موسسه‌ی آموزشی کشور است که زمانی به صفت شجره‌ی طبیه از آن یاد می‌شد، اما امروزه‌روز و به مدد سیاست‌های مغرضانه‌ی برنامه‌ریزان آموزش عالی به درخت خشکیده‌ای تبدیل شده است که عنقریب از پای خواهد افتاد.

جناب آقای دکتر روحانی و جناب آقای دکتر ولایتی!
حقیقت آن است که در اشتباه آشکار متولیان آموزش عالی به دانشگاه آزاد اسلامی، همواره منافع سیاسی و جناحی مد نظر سیاست‌گذران بوده، اما شوربختانه آنچه که مغفول مانده است حیثیت شغلی و امنیت کار در نهادی آموزشی بوده که نزدیک به سی و پنج هزار عضو هیات علمی تمام وقت و چهل هزار کارمند در آن مشغول به کارند. بدبختی این جاست که جناح‌های سیاسی کشور همگی در  ظلم رفته بر دانشگاه آزاد اسلامی شریک بوده‌اند. چپ و راست و یمین و یسار اگر در هر چیز اختلاف داشته باشند، در غضب نسبت به دانشگاه آزاد و تحقیر و تمسخر این نهاد علمی و استادان و کارمندانش متفقند و در جهد شبان‌روزی برای کندن اصل آن هماهنگ و همدست عمل می‌کنند چرا که علی‌الظاهر منافع بسیاری از آنان که خود سهامدار موسسات آموزشی فاقد استاندارد هستند، با تضعیف و بلکه تخریب بنیان دانشگاه آزاد اسلامی گره خورده است.

بزرگواران!
کار از کار گذشته است. درخواست اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی و کارمندانش از شمایان گرامی و محترم درخواست بزرگی نیست. ما چون برخی خاصگان متقاضی رانتی که مستحق آن نباشیم نیستیم؛ گدایی  نمی‌کنیم که این کار با عزت معلمی سازگار نیست؛  چشم طمع به بیت‌المال نداریم که حق محرومان است. درخواست ما فقط یک چیز است: از اجحاف دستگاه‌های سیاست‌گذار نسبت به دانشگاه آزاد اسلامی و تبعیض میان این موسسه و موسسات مشابهی که امکانات علمی و آموزشی و اعضای هیات علمی آن‌ها به هیچ عنوان قابل قیاس با دانشگاه آزاد اسلامی نیست جلوگیری کنید. فریاد تظلم‌خواهی استادان و کارمندان این دانشگاه را بشنوید و این کار را همین امروز انجام دهید که فردا دیر است.

جمعی از استادان و کارمندان معترض به سیاست‌های اعمال شده در شیوه‌ی سهمیه‌بندی رشته‌محل‌های دانشگاه
 
کلمات کلیدی : دانشگاه آزاد+وزارت علوم
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۰۴ ۱۸:۳۶:۵۳
چرا دانشگاه آزاد رو در دانشگاه های دولتی ادغام نمی کنید؟! این کار به نفع همه است. (4444527) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.