توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486318
تقویت شائبه سیاسی‌کاری وزارت علوم با حذف رشته‌های دانشگاه آزاد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۰۲
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: حذف رشته‌های دانشگاه آزاد شائبه سیاسی بودن اقدامات وزارت علوم را تقویت می‌کند.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تسنیم با اشاره به حذف حدود سه هزار رشته محل مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از سوی وزارت علوم اظهار داشت: به نظر می‌رسد وزارت علوم باید مهربانانه‌تر با این دانشگاه برخورد کند. زیرا این دانشگاه در جهت مبارزه با فساد و فسادزدایی تغییراتی را در ایجاد کرده و نیاز به همکاری نهادهای مختلف دارد.

وی افزود: برخورد وزارت علوم با دانشگاه‌ها و به‌خصوص دانشگاه آزاد در دوره‌های مختلف یکنواخت نبوده و با هر مدیریتی به اقتضای مسائل مختلفی برخورد کرده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از برخورد دوگانه وزارت علوم با دانشگاه آزاد در دوران مدیریت سابق و مدیریت فعلی این دانشگاه یادآور شد: نگاه و برخورد دو گانه وزارت علوم با دانشگاه‌ها مخصوص دانشگاه آزاد نیست. دیگر دانشگاه‌ها مانند دانشگاه پیام نور نیز اسیر نگاه‌های غیرعلمی وزارت علوم شده‌اند، به طوری که در دوره گذشته سیاست آنها تضعیف دانشگاه پیام نور بود اما در این دوره به فکر تقویت این دانشگاه افتادند.

سلیمی با تأکید براینکه دانشگاه محل علم و علم اندوزی است و نباید با مسائل مدیریتی آن به شکلی غیرعلمی برخورد کرد، افزود: همکاری وزارت علوم با دانشگاه‌ها نباید منبعث از مدیریت فرد خاصی در این دانشگاه‌ها باشد. اینگونه برخوردها شائبه سیاسی بودن برخوردها و همکاری‌ها را تقویت می‌کند.

وی در پایان گفت: در حال حاضر برخورد وزارت علوم با دانشگاه آزاد شائبه انتقام‌گیری این وزارتخانه را از این دانشگاه را تقویت می‌کند.
 
کلمات کلیدی : دانشگاه آزاد+حذف رشته ها+وزارت علوم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.