توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 427615
صلح 2 طایفه پس از 24 سال در بشاگرد هرمزگان
تاریخ انتشار : شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۵
پس از 24 سال اختلاف، نزاع و درگیری بین دو طایفه نظری و طاهری در بشاگرد هرمزگان و تلاشی به همین قدمت، سرانجام سازش بین این دو طایفه برقرار شد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت منطقه شرق هرمزگان در گفت و گو با ایرنا، ریشه این اختلاف و درگیری را مسائل مالی بین دو باجناق دو طایفه عنوان کرد.

حجت الاسلام محمد ایمانی افزود: سال 71 بین دو باجناق به نام های نادعلی نظری و ابراهیم رسمتی اختلاف ایجاد شد که ناخواسته منجر به قتل نفر اول شد و در گذر زمان نیز ابراهیم رستمی در درگیری با ماموران نیروی انتظامی کشته شد.

وی ادامه داد: بزرگان منطقه از همان اوایل بروز اختلاف برای حل آن تلاش کردند، اما بنا به دلایلی این اختلاف تا روز جمعه 3 دی ادامه یافت.

حجت الاسلام ایمانی که خود نیز اهل بشاگرد است، بیان کرد: سرانجام با تلاش فراوان، بزرگان موفق به ایجاد صلح و سازش بین این دو طایفه شدند که حسین امیدی یکی از بزرگان منطقه دراین راستا بسیار تلاش کرد.
وی بیان کرد: برای دوام این صلح، 2 قسم با قرآن به طرف های درگیر داده شد که موضوع را برای همیشه خاتمه یافته بدانند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت منطقه شرق هرمزگان یادآور شد: یک اختلاف قدیمی دیگری نیز در این منطقه وجود دارد که اگر بتوان آن را خاتمه داد، مشکل اختلاف های طایفه ای شهرستان بشاگرد پایان می یابد.
 
کلمات کلیدی : بشاگرد، هرمزگان، جنگ طایفه ای
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.