توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462607
طلب ۸ ماهه آزمایشگاه ها از بیمه تامین اجتماعی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۱
رئیس انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی ایران، با انتقاد از تاخیر بیمه ها در پرداخت مطالبات آزمایشگاه ها، گفت: آزمایشگاه های بخش خصوصی ۸ ماه طلب از بیمه تامین اجتماعی دارند.

به گزارش مهر، دکتر سید مهدی بوترابی روز شنبه در نشست خبری دهمین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی و تشخیص پزشکی ایران که از ۳۱ فروردین تا سوم اردیبهشت ۹۶ در برج میلاد تهران برگزار می شود، افزود: یکی از مشکلات پیش روی آزمایشگاه های تشخیص طبی در کشور، واقعی نبودن تعرفه ها و تاخیر بیمه ها در پرداخت مطالبات آنهاست.

وی با عنوان این مطلب که آزمایشگاه های بخش خصوصی توانایی سرمایه گذاری برای انجام تست های جدید را ندارند، گفت: این وضعیت باعث شده تا بعضی از تست های جدید در دنیا با تاخیر چند ماهه وارد کشور شود.

رئیس دهمین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی و تشخیص پزشکی ایران، با اعلام اینکه آزمایشگاه های پزشکی در کشور هر سال بین ۲ تا ۳ بار مورد ممیزی قرار می گیرند، ادامه داد: روش های مختلفی برای انجام تست های آزمایشگاهی وجود دارد و همین مسئله ممکن با نتایج متفاوتی در جواب این آزمایش ها همراه باشد.

بوترابی با عنوان این مطلب که دنیا در یک سال اخیر به سمت استانداردسازی و یکسازی نتایج تست های آزمایشگاهی گام برداشته است، افزود: در کنگره پیش رو، این موضوع مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به این موضوع که انجام تست های جدید بر اساس درخواست پزشکان انجام می شود، ادامه داد: بعضی از تست ها با ۳ تا ۶ ماه تاخیر و برخی نیز با ۴ تا ۵ سال تاخیر وارد کشور می شود. البته بعضی از تست ها هم هستند که هنوز در کشور انجام نمی شود که به دلیل درخواست ندادن پزشکان بوده است.

بوترابی با عنوان این مطلب که برخی از تست ها گران قیمت بوده و بیمه ها آنها را تحت پوشش قرار نمی دهند، افزود: بعضی از این تست ها در ایران تعرفه ندارند و یا اینکه تعرفه آنها می بایست اصلاح و مورد بازنگری قرار گیرد.

رئیس انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی ایران، تاکید کرد: تصمیم گیری وزارت بهداشت برای استفاده از تست های جدید در کشور، بر اساس شرایط کلی کشور انجام می شود.

بوترابی با انتقاد از تاخیر بیمه ها در پرداخت مطالبات آزمایشگاه های پزشکی، گفت: آخرین پرداختی بیمه تامین اجتماعی که فروردین امسال بوده است، مربوط به تیر ماه سال ۹۵ است و آزمایشگاه ها هنوز ۸ ماه طلب از بیمه تامین اجتماعی دارند.
 
کلمات کلیدی : نظام سلامت + بیمه + تامین اجتماعی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.