توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 423070
طرح بمبگذاری در کاخ ریاست جمهوری اندونزی خنثی شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۳
پلیس اندونزی 3 نفر را به ظن تلاش برای بمبگذاری در کاخ ریاست جمهوری این کشور بازداشت کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وبسایت اِیژیَن کُرسپاندنت، سخنگوی پلیس اندونزی اعلام کرد نیروهای مقابله با تروریسم روز گذشته 3 نفر را نزدیک شهر "جاکارتا" به ظن تلاش برای بمبگذاری در کاخ ریاست جمهوری این کشور بازداشت کردند.

بازداشت 2 مرد و یک زن از جمله آخرین تلاشها برای برقراری امنیت در اندونزی پیش از آغاز فصل تعطیلات سال نو است. همچنین نگرانی هایی از احتمال گسترش فعالیت گروه تروریستی داعش در این کشور وجود دارد. پلیس همچنین به یک خوابگاه در شهر "بلکاسی" نزدیک جاکارتا حمله کرد و توانست یک بمب منفجر نشده را در آنجا کشف کند.

سخنگوی پلیس جاکارتا اعلام کرد: هدف تروریستها این بود که از این بمب در کاخ ریاست جمهوری اندونزی استفاده کنند. تحقیقات در این خصوص ادامه دارد. کشف این بمب باعث شد مردم ساختمانهای اطراف را تخلیه کنند. سخنگوی پلیس ملی نیز اعلام کرد: سه نفر به ظن عضویت در یک شبکه تروریستی که باعث حمله ماه گذشته به استان "جاوه غربی" شد، بازداشت شده اند.

مقامات اندونزی اعلام کردند گروه تروریستی داعش حدود 1200 حامی در این کشور دارد و دهها نفر از مردم این کشور برای حمایت از این گروه تروریستی به سوریه و عراق سفر کرده اند.
 
 
کلمات کلیدی : اندونزی+ بمب گذاری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.