توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452078
عضو مجلس خبرگان: نباید با «عذاب الهی» دانستن مشکلات نمک بر زخم مردم پاشید
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۳
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نباید با برخی صحبتها همچون «عذاب الهی» دانستن مشکلات پیش آمده، نمک بر زخم مردم پاشیده شود.

آیت‌الله سید هاشم بطحائی در گفت‌وگو با تسنیم درباره این دیدگاه که برخی مسئولان دولتی، مشکلات پیش‌آمده برای استان خوزستان را «عذاب الهی» دانستند، اظهار کرد: مردم خوزستان افراد بسیار باایمان، متدین و مذهبی هستند که در طول سالهای جنگ تحمیلی و سالهای شکوهمند انقلاب اسلامی مشکلات بسیاری را تحمل کرده‌اند و باید مسئولان در رفع آنها کوشا باشند.

وی ادامه داد: در مورد مشکلات اخیری که در استان خوزستان پیش آمد و موجب قطعی برق و آب برخی از شهرهای این استان شد باید مسئولان قبل از وقوع مشکلات علاج واقعه را انجام می‌دادند.

آیت‌الله بطحائی خاطرنشان کرد: شاید اگر قبل از اینکه این اتفاقات رخ می‌داد که ناراحتی رهبر معظم انقلاب را به دنبال داشت به فریاد خوزستانیها توجه می‌شد، مشکلات این استان خوب کشورمان کاهش می‌یافت.

وی اظهار کرد: باید مسئولان کشورمان آگاه باشند چرا که رژیم عربستان سعودی به دنبال سرمایه‌گذاری در مناطقی مانند خوزستان است اما در حقیقت شأن مردم خوزستان بالاتر از سرمایه‌گذاری دشمنان کشور است و این مردم غیور اجازه نمی‌دهند دشمن مزدور سعودی حیله‌های شوم خود را عملیاتی کند.

نماینده مردم تهران در  مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: مسئولان باید به دنبال حل مشکلات مردم به ویژه اهالی استان خوزستان باشند و آلام آنها را به جان بخرند و اجازه بروز  مسائلی همانند بحران ریزگردها یا قطعی برق  را ندهند.

آیت‌الله بطحائی تاکید کرد: ما حق را به مردم خوزستان می‌دهیم و باید مسئولان اجازه ندهند که حوادث و بحرانها تکرار شود.

وی افزود: اینکه مطرح شود مشکلات به خاطر گناه، ترک امر به معروف و عذاب الهی نازل شده فقط مربوط به یک استان نیست بلکه به همه استانهای کشور مرتبط می‌شود و نمی‌توان آن را فقط به یک منطقه نسبت داد.

این عضو  مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: نباید مشکلات به حدی برسد که دل بزرگ‌مرد نظام جمهوری اسلامی ایران امام خامنه‌ای به درد آید؛ باید این مشکلات هر چه زودتر حل و فصل شود.

به گفته آیت‌الله بطحائی، نباید با برخی صحبتها همچون عذاب الهی دانستن مشکلات پیش آمده، نمک بر زخم مردم پاشیده شود چرا که اگر موضوع گناه باشد، منوط به یک منطقه نیست و باید به طور سراسری در این مورد تذکر داد و همگان در مسیر اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) حرکت کنند.

نماینده مردم تهران در  مجلس خبرگان رهبری درباره تالابها و نهرها نیز گفت: نهال‌کاری، آب‌پاشی عدم انتقال آب و رفع مشکلات ناشی از خشک شدن تالابها باید به طور کامل انجام گیرد.

آیت‌الله بطحائی تاکید کرد: عذاب الهی دانستن مشکلات و بحرانهای پیش آمده در خوزستان نوعی دل‌آزردگی مردم را به دنبال دارد؛ اینکه فقط کاسه و کوزه‌ها بر سر مردم خوزستان شکسته شود، خوشایند و مناسب نیست و باید مسئولان در فکر علاج مشکلات باشند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: در مورد محیط زیست هم باید این سازمان به طبعیت و فضای سبز دقت کند و وظیفه خود را به ویژه در استان خوزستان انجام دهد.

گفتنی است، حسن روحانی رئیس‌جمهور در نشست مشترک کارگروه ملی مقابله با ریزگردها در شورای اداری خوزستان، مشکلات خوزستان را به «عذاب الهی» نسبت داد و گفت‌: در برخی روایات آمده "اگر معروف را زیر پا گذاشتید و منکر ترویج شد، عذاب الهی نازل می‌شود."

اظهارات روحانی درباره مرتبط دانستن مشکلات و بحران موجود در خوزستان به عذاب الهی در حالی است که رئیس‌جمهور از تهران به خوزستان رفته بود تا به بحران رسیدگی کرده و از نزدیک در جریان امور قرار گیرد.
 
کلمات کلیدی : ریزگردها، خوزستان، کشاورزی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.