توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 300274
انتقاد شدید حزب دموکرات مسیحی از مرکل
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۱
۳۴ نفر از کارگزاران حزب دموکرات مسیحی آلمان طی نامه‌‌ای انتقاد شدیدی به سیاست پناهندگی مرکل، رئیس حزبشان وارد کرده و خواستار اقدامات آشکار برای کاهش هجوم پناهندگان شدند.

به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، ۳۴ نفر از کارگزاران حزب دموکرات مسیحی آلمان در نامه ای انتقاد شدیدی به سیاست پناهندگان "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان و رئیس حزبشان وارد کردند. آن ها تاکید کردند که سیاست فعلی مرزهای باز مرکل مطابق با قوانین و برنامه های حزب دموکرات مسیحی آلمان نیست. به این ترتیب سیاست پناهندگی مرکل در حزب خود نیز با انتقادات شدیدی همراه شده است.

۳۴ نفر از کارگزاران حزب دموکرات مسیحی از هشت ایالت آلمان در نامه ای به مرکل فاصله خود از سیاست های پناهندگی رئیس حزبشان را آشکارا نشان دادند و خواستار اقدامات آشکار در برابر هجوم پناهندگان شدند. در این نامه که خبرگزاری آلمان آن را ارائه داده است آمده است که سیاست کنونی مرزهای باز دربرابر پناهندگان نه با قواعد آلمان ونه با قوانین اروپایی منطبق نیست و با برنامه های حزب دموکرات مسیحی هم هم خوانی ندارد.

امضا کنندگان این نامه انتقادی به مرکل از شهرهای برلین، هسن، زاکسن، تورینگن، راینلند-فالتز، بادن-وورتمبرگ، مکلنبورگ-فورپومرن و اشلسویگ-هولشتاین بودند. امضا کنندگان این نامه انتقادی تصریح کردند که بخش اعظمی از اعضای حزب دموکرات مسیحی و انتخاب کنندگان آن احساس می کنند که خط و مشی کنونی دولت آلمان در سیاست پناهندگان دیگر مناسب نیست.

آن ها با ابراز نگرانی درباره آینده کشور خود و اروپا در سایه هجوم پناهندگان تصریح کردند که ظرفیت پذیرش آلمان به مرزهای خود نزدیک می شود و در بسیاری مناطق آلمان تکمیل شده است.

این ۳۴ نماینده حزب دموکرات مسیحی خواستار اقدامات آشکار برای کاهش موثر هجوم پناهندگان شدند و تاکید کردند که به این ترتیب باید پناهندگانی که از کشورهای جهان سوم امن به آلمان می آیند در مرزهای این کشور پذیرفته نشوند.
 
کلمات کلیدی : مرکل، سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.