توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 332910
مخالفت سوریه با درخواست مرکل
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۳۹
وزارت خارجه سوریه مخالفت خود را با درخواست صدر اعظم آلمان مبنی بر ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز آسمان سوریه اعلام کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه با تاکید بر این که دمشق مخالف دعوت آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان مبنی بر ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه است، تصریح کرد: این درخواست نقض حاکمیت سوریه و تمامیت ارضی آن است.

وی عنوان داشت که دولت سوریه از اظهارات مرکل که با خواسته‌های نظام ترکیه همخوانی دارد که مدت‌هاست برای حمایت از گروه‌های تروریستی و ترغیب آنها برای ادامه جنایت‌هایشان علیه مردم سوریه مطرح می‌شود، متعجب است.

پیشتر نیز گنادی گاتیلوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه پیشنهاد اخیر آنگلا مرکل به منظور اعمال منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه را رد کرده و گفت، چنین کاری تنها با رضایت دولت دمشق می‌تواند اجرا شود.

اخیرا آنگلا مرکل طی مصاحبه‌ای در پاسخ به سوالی درباره میزبانی از پناهجویان گفت: در شرایط فعلی مساله‌ای که به حل بحران کمک خواهد کرد، ایجاد یک نوع منطقه پرواز ممنوع است که هیچ یک از گروه‌ها اجازه انجام حملات هوایی را در آن نداشته باشند.
 
کلمات کلیدی : مرکل، سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.