توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496566
نمایندگان پارلمان اردن خواهان اخراج سفیر اسرائیل از امان شدند
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵
در پی کشته شدن دو شهروند اردنی توسط یک افسر رژیم صهیونیستی در سفارت اسرائیل در امان، ۵۵ تن از نمایندگان اردن یادداشتی را امضا کردند و در آن از دولت خود خواستند که سفارت اسرائیل در امان را ببندد و سفیر رژیم صهیونیستی را از کشور اخراج کرده و سفیر اردن در تل‌آویو را هم به کشور فراخواند.

به گزارش ایسنا، تامر بینو، یکی از نمایندگانی که این یادداشت را امضا کرده روز جمعه در گفت‌وگو با خبرگزاری "اسپوتنیک" گفت، این یادداشت اخیرا تنظیم شده بود که برخی نمایندگان در روز تنظیم آن در امان نبودند، به همین دلیل پیش‌بینی کرد که تعداد امضا کنندگان این یادداشت افزایش یابد.

بینو اشاره کرد که نمایندگان با هم گفت‌وگویی درباره تعیین ضرب‌الاجل برای دولت جهت انجام خواسته‌شان داشتند. تعیین مدت زمان برای تحقق خواسته‌هایشان می‌تواند گامی خوب باشد.

رسانه‌های اردنی نیز پیشتر اعلام کرده بودند که ۳۷ نماینده پارلمان یادداشت را امضا کرده‌اند و امضای آن تا روز یکشنبه نیز ادامه خواهد داشت.

این اقدام در پی تیراندازی در سفارت اسرائیل در امان یکشنبه گذشته صورت گرفت که دو شهروند اردنی به دست نگهبان سفارت اسرائیل کشته شدند.

این نماینده پارلمان گفت، متاسفانه حرف و عمل نمایندگان پارلمان پیشین یکی نبوده است.

بینو از همکاران خود در پارلمان خواست که تنها به سخن اکتفا نکنند و با عمل نیز طرفداری خود را از مسائل ملی به مردم ثابت کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که نمایندگان وظیفه خود را کامل انجام دهند و کارشان در حد حرف و شعار دادن نباشد. پارلمان اردن ۱۳۰ نماینده دارد.
 
کلمات کلیدی : اردن + اسرائیل + مسجدالاقصی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.