نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408617
بزرگترین سد دنیا کجاست؟
سد سه دهانه،بزرگترین سد ساخته شده در دنیاست که بر روی رود یانگ‌تسه در چین ساخته شده‌است. به گزارش مشرق، نیروگاه برق‌آبی ساخته‌شده در این سد، بزرگ‌ترین نیروگاه جهان (در بین همهٔ انواع نیروگاه‌ها) است و از نظر تولید برق از سد ایتایپو پیشی گرفته‌است. کار ساخت بدنهٔ این سد، در سال ۲۰۰۶ به پایان رسید، ولی تکمیل سد و تأسیسات نیروگاه برق‌آبی آن در ۴ ژوئیه ۲۰۱۲ با نصب آخرین توربین به پایان رسید. در سال ۲۰۱۴ میلادی نیروگاه برق‌آبی این سد با تولید ۹۸٫۸ تراوات ساعت انرژی از نظر میزان انرژی تولیدی در سال به رتبه اول جهان دست یافت. این در حالی است که تولید انرژی سالانه سد ایتایپو ۸۷٫۸ تراوات ساعت در سال ۲۰۱۴ بود. با این حال، با آب گیری این سد برخی از محوطه‌های باستان شناسی و فرهنگی منطقه به زیر آب رفت و سبب آواره شدن حدود ۱٫۳ میلیون نفر شد. ضمن آنکه باعث تغییرات زیست محیطی قابل توجهی، از جمله افزایش خطر رانش زمین شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰
 
کلمات کلیدی : بزگترین سد دنیا+رود یانگ‌تسه+چین
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۲۳:۰۵:۴۰
این بزرگترین سد نیست، سد ایتایپو بزرگتره ولی تولید برق این سد حدود ۵٪ بیشتر از ایتایپوست. اون سد طول تاجش و ارتفاعش بیشتر . ولی این یکی بیشتر ذخیره آب داره و برقش بیشتر. (3996251) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.