توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474218
دولت دوازدهم بورس را از حاشیه به متن اقتصاد بیاورد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۹
یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که رئیس دولت دوازدهم باید برنامه‌های خود را در خصوص بازار سهام ارائه دهد گفت: مادامی که بورس در اقتصاد کشور در حاشیه باشد نمی‌توان به پویایی اقتصاد و رونق اقتصادی امید داشت.

ابراهیم خلیلی در گفتگو با تسنیم با اشاره به تاثیرپذیری بورس از انتخابات ریاست جمهوری گفت: متاسفانه در جریان رقابتهای انتخابات هیچ یک از نامزدها برنامه مدون و مشخصی را در خصوص بازار سرمایه ارائه ندادند.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: یکی از کارکردهای اصلی بورس تامین مالی بنگاهها و صنایع مختلف است و بر این اساس در اقتصادهای پیشروی دنیا به جایگاه بورس اهمیت ویژه ای داده می‌شود. بر این اساس رئیس دولت دوازدهم باید برنامه های خود را در خصوص بازار سهام ارائه دهد.

وی با بیان این که یکی از مشکلات کنونی اقتصاد ما بانک محور بودن آن است اضافه کرد: مادامی که بورس در اقتصاد کشور در حاشیه باشد نمی توان به پویایی اقتصاد و رونق اقتصادی امید داشت.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: بر این اساس فعالان بازار سهام از تیم اقتصادی دولت انتظار دارند تا برنامه‌های خود را برای رسیدن بورس به جایگاه واقعی خود در اقتصاد ارائه دهند.

وی در ادامه در ارزیابی عملکرد دولت یازدهم در قبال بازار سرمایه اظهار داشت: در چهار سال گذشته بورس جایگاهی در تصمیم گیریهای دولت نداشته از این رو نگاهی به وضعیت این بازار نشان می‌دهد رکود سنگینی بر بورس در این دوران حاکم بوده است و هیچ اقدامی نیز توسط متولیان امر برای حمایت از بورس در این مدت صورت نگرفته است.
 
کلمات کلیدی : بورس+بازار سهام+دولت دوازدهم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.