توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 384984
درخواست آمریکا از روسیه و ایران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۹
سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید از روسیه و ایران خواست تا به تلاش‌های مربوط به شناسایی مسئول اصلی حملات شیمیایی در سوریه بپیوندند.

به گزارش تسنیم به نقل از اسپوتنیک، "ند پرایس" سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز چهارشنبه در سخنانی تاکید کرد: آمریکا از روسیه و ایران خواسته است تا به تلاش ها برای شناسایی عاملان اصلی استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه ملحق شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: ایالات متحده آمریکا با شرکای بین المللی خود همکاری خواهد کرد تا عاملان اصلی استفاده از سلاح های شیمیایی در سوریه را از طریق مکانیسم های مناسب دیپلماتیک، شناسایی نماید.

این مقام آمریکایی گفت: ما از همه کشورهای عضو سازمان ملل و کشورهای عضو کنوانسیون تسلیحات شیمیایی از جمله ایران و روسیه می خواهیم تا در این تلاش ها مشارکت کنند.

پیش از این، پرایس اعلام کرده بود که نتایج گزارش تحقیقات سازمان ملل و سازمان منع اشاعه تسلیحات شیمیایی مربوط به حملات شیمیایی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ میلادی در سوریه، نشان می دهد که دولت سوریه و گروه تروریستی داعش مسئول این حملات بوده اند.

بشار جعفری نماینده سوریه در سازمان ملل نیز به اسپوتنیک گفت: سازمان ملل به صدها گزارش مربوط به حملات شیمیایی که از سوی دولت سوریه گزارش شده، بی توجهی کرده است.

وی افزود: حمله با گاز خردل که در اوت ۲۰۱۳ میلادی در شهر غوطه سوریه به وقوع پیوست و منجر به مرگ صدها نفر شد، توطئه‌ای بوده که از سوی اطلاعات فرانسه برنامه ریزی و اجرا شده است.
 
کلمات کلیدی : حمله شیمیایی، داعش، ارتش سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.