توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 365619
حمله شیمیایی داعش به ارتش سوریه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۲
نیروهای ارتش سوریه پس از حمله شیمیایی گروه تروریستی داعش به مواضع آن ها از تمام مواضع خود در محور اثریا - طبقه عقب نشینی کردند.

به گزارش ایرنا، گروه تروریستی داعش روز چهارشنبه برای یورش به نیروهای ارتش سوریه در محور اثریا - طبقه از راکت های حاوی گازهای شیمیایی استفاده کرد. حمله گروه تروریستی داعش با بمب های شیمیایی به مواضع ارتش سوریه در منطقه سیریاتل ، شماری از نظامیان سوری را دچار خفگی کرد.

نیروهای سوری پس از این حمله شیمیایی تمام مواضع خود دراین منطقه را تخلیه کردند. گروه تروریستی داعش در مجموع برای بیرون راندن ارتش سوریه از استان رقه بیش از ۷۰ کشته داد که بیشتر آن ها انتحاری بودند.

ارتش سوریه در روزهای گذشته با پیشروی در این محور، خود را به پنج کیلومتری فرودگاه نظامی طبقه رسانده بود.

عملیات ارتش سوریه از محور اثریا به سوی فرودگاه نظامی الطبقه و شهر رقه از دوم ژوئن (۱۳خرداد) با پشتیبانی هوایی ارتش این کشور و روسیه آغاز شده بود و نیروهای سوری توانسته بودند بر دوراهی زکیه - دیرحافر، کوه های ابو زین، منطقه المسبح مسلط شوند و روستای ابوالعلاج و چند تپه در منطقه اثریا را از وجود تروریست های تکفیری پاکسازی کنند.
 
کلمات کلیدی : حمله شیمیایی، داعش، ارتش سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.