توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 285650
کدام خبرنگاران رایگان بیمه می‌شوند؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۳
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی به منظور حمایت از روزنامه نگاران و فعالان رسانه ای، تمهیدات ویژه بیمه تکمیلی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت ارشاد، اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی در اطلاعیه ای اعلام کرد به منظور حمایت از روزنامه نگاران و فعالان رسانه ای، بیمه تکمیلی این فعالان به شرح زیر و از طریق معرفی به صندوق حمایت از روزنامه نگاران، نویسندگان و هنرمندان - صندوق اعتباری هنر- انجام می پذیرد:

۱) روزنامه نگارانی که بیمه پایه آنان توسط رسانه ها پرداخت می شود و در فهرست بیمه رسانه، دارای عناوین روزنامه نگاری (از قبیل خبرنگار، عکاس خبری، روزنامه نگار، دبیر یا سردبیر) هستند تمام سهم بیمه تکمیلی آنان از طریق اعتبارات معاونت مطبوعاتی تأمین می شود.

۲) سایر افرادی که بیمه پایه آنان توسط رسانه ها پرداخت می شود، در صورت تمایل و با پرداخت سهم بیمه تکمیلی خود، به صندوق معرفی می شوند.

۳) روزنامه نگارانی که از «کمیته صدور کارت حرفه ای روزنامه نگاری» موفق به دریافت کارت "روزنامه نگار ارشد" یا "روزنامه نگار خبره" شده اند، ضمن معرفی به صندوق یادشده، تمام سهم بیمه تکمیلی آنان از طریق اعتبارات معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی تأمین می شود.

۴) روزنامه نگارانی که از کمیسیون یادشده موفق به دریافت کارت حرفه ای شده اند به صندوق معرفی می شوند تا بیمه تکمیلی آنان به صورت نیم بها انجام گیرد.

۵) چنانچه خود رسانه نسبت به بیمه تکمیلی همکاران خود اقدام کرده باشد نیمی از مبلغ واریزی رسانه به حساب شرکتهای بیمه ای توسط اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی به رسانه پرداخت می شود. (برای رسانه های دولتی یا متعلق به بخش عمومی ۲۵ درصد مبلغ واریزی، عودت می شود).

۶) سایر فعالان رسانه ای که به صورت غیرحرفه ای (آماتور) دارای بیمه پایه از طریق صندوق هستند، با پرداخت کل مبلغ مربوطه می توانند از طریق صندوق، بیمه تکمیلی شوند. یادآور می شود فهرست این فعالان، در سایت معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی [اینجــا] قابل مشاهده است.

۷) به منظور ایجاد امکان بهره مندی تعداد بیشتری از مشمولان دریافت بیمه تکمیلی و با هماهنگی به عمل آمده با صندوق، مدت زمان ثبت نام بیمه مذکور، تمدید و از طریق صندوق اعلام خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : بیمه خبرنگاران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.