توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449595
فریده اولاد قباد: ما دیگر جوابی برای فرهنگیان نداریم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۸
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: متأسفانه در برنامه ششم توسعه دامنه خدمات‌رسانی به ایثارگران را گسترش دادند در صورتی که بسیاری از این بندها و موادی که ما مصوب کردیم، اجرایی نخواهد شد.

به گزارش  فارس، فریده اولادقباد نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، امروز دوشنبه (9 اسفندماه 95)‌ طی تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس، اظهار داشت: به آقای شهیدی مسئول بنیاد شهید و امور ایثارگران تذکر می‌دهم ما قانون برنامه جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران را داریم که با حدود 62 ماده شاید بیشترین مواد آن در کشور اجرایی نشده است.

وی افزود:‌ متأسفانه در برنامه ششم توسعه نیز دامنه خدمات‌رسانی به ایثارگران را گسترش دادند، در صورتی که بسیاری از این بندها و موادی که ما مصوب کردیم، اجرایی نخواهد شد همانگونه که در قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران قبلاً اجرایی نشده است؛ فقط این باعث می‌شود که جامعه نسبت به خانواده‌های شهدا و ایثارگران بدبین شوند.

وی افزود: یکی از مهمترین مواردی را که بنده به آقای شهیدی تذکر دادم، اشتغال فرزندان شاهد، جانباز و ایثارگران است. 

وی بر همین اساس اضافه کرد: بیشترین مراجعه‌کنندگان بنده نه تنها در تهران بلکه از استان های دیگر اشغال این فرزندان است. مردم و ملت شریف ایران بدانند دغدغه اشتغال برای همه جوانان (نه صرفاً خانواده شهدا) دغدغه همه نمایندگان است که متأسفانه باعث آسیب‌های اجتماعی و رفتارهای پرخطر خواهد شد. 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: آقای شهیدی! آنچه که شما در رسانه‌ها و بوق و کرنا می‌کنید، صرفاً برای خانواده شهدا نیست، بیشترین مراجعه‌کنندگان ما فرزندان شاهدی هستند که در بدو تولدشان پدرانشان را ندیده‌اند و لی هنوز بیکار هستند. من از آقای شهیدی می‌خواهم نامه‌هایی را که ارجاع دادیم پیگیری کند. 

وی ادامه داد: سوال اینجاست سازمان اقتصادی کوثر و یا بانک دی چه افرادی را جذب می‌کنند؟

اولاد قباد در خاتمه ضمن تذکر خود در حوزه آموزش و پرورش، عنوان کرد:‌ در تبصره 9 بودجه سال 96 نسبت به بازگشت حق واقعی فرهنگیان برای عودت 3 هزار و 700 میلیارد تومان آموزش و پرورش مساعدت ویژه ای را باید مبذول کنند تا حق فرهنگیان ما ضایع نشود. ما دیگر جوابی برای همکاران فرهیخته نداریم، یعنی آموزش و پرورش متأسفانه هم در برنامه ششم و هم در بودجه 96 شاید در اولویت دهم هم نبوده است.
 
کلمات کلیدی : مجلس + فرهنگیان + آموزش و پرورش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.