توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503891
قول مساعد روحانی برای انتصاب معاون زن در وزارتخانه‌ها
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۶
پروانه مافی از قول مساعد رییس جمهور برای تاکید به وزرا برای انتصاب معاونان زن خبر داد.

پروانه مافی نماینده مردم تهران در مجلس دهم در گفت‌وگو با ایسنا گفت: همانطور که ریاست محترم جمهوری بارها مطرح کرده‌اند توصیه شده است که حتما وزرای محترم از زنان توانمند و متخصص در پست‌های کلیدی در عرصه معاونت‌های وزرا ، روسای سازمان‌ها و مدیریت‌ها استفاده کنند که این می‌تواند اقدام مهمی برای تحقق ماده 101 برنامه ششم توسعه باشد .

مافی افزود : در حاشیه جلسه رای اعتماد نیز گفت‌وگویی کوتاه با ریاست محترم جمهور داشتم و از ایشان درخواست کردم تا علاوه بر توصیه، به وزرای دولت طی بخشنامه‌ای تاکید کنند که حتما برای انتصاب معاونان خود از زنان توانمند، متخصص و شایسته دعوت به همکاری نمایند. آقای روحانی نیز در پاسخ تصریح کردند که بارها این موضوع را اخیرا مطرح کرده ولی از باب تاکید نیز حتما به وزرا اعلام می کنند که از زنان در عرصه‌های کلان مدیریتی " معاونتها ، روسای سازمانها و مدیریت " استفاده شود.

مافی با تاکید بر قول مساعد روحانی برای بهره گیری از حضور زنان در عرصه‌های کلان مدیریتی در دولت دوازدهم گفت: من به عنوان نماینده مستقیم زنان در مجلس نیز وظیفه خود می‌دانم تا حمایت‌ها و اقدامات لازم را برای حضور هر چه بیشتر زنان در جایگاه‌های مدیریتی انجام دهم که در همین راستا از ماه‌ها قبل به شناسایی زنان توانمند و متخصص پرداختم و لیستی از زنان توانمند تهیه شد که خدمات آقای روحانی ریاست محترم جمهور و البته آقای دکتر جهانگیری معاون اول ایشان ارائه شده و امید است تا معرفی زنان شایسته و توانمند معیاری برای شایسته سالاری و عدالت محوری در عرصه مدیریت کلان کشور قرار گیرد .

مافی همچنین تاکید کرد: هر چند که امیدوارم آقای روحانی به شفاف سازی نسبت به موانع عدم معرفی وزیر زن در دولت برای نمایندگان مردم در مجلس بپردازنند، نسبت به حضور زنان در جایگاه معاونت‌های وزرا و عرصه های دیگر مدیریتی که می تواند منجر به رویکرد متوازن در برنامه ریزی کشور و توسعه پایدار شود پیگیری های لازم را خواهم داشت .
 
کلمات کلیدی : حضور زنان در کابینه + کابینه دوازدهم + دولت روحانی + پروانه مافی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.